امروز جمعه  ۱۵ آذر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

مروری بر ناکامی سیاست‌های مبارزه با فقر

مشاهده ۱۶۷
۱۳۹۷/۱۰/۲۲- ۱۳:۳۴

مروری بر ناکامی سیاست‌های مبارزه با فقر

برنامه گزارشی «از مکزیک» که فصل جدید خود را از شبکه هیسپان تی وی پخش کرده است، با بررسی موضوعات مربوط به مکزیک، به دلایل افزایش فقر در این کشور اشاره دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «از مکزیک» (Desde Mexico) که به بررسی مشکلات و مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مکزیک می‌پردازد، این هفته به سراغ علل و عوامل عدم موفقیت سیاست های اتخاذ شده در مبارزه با فقر پرداخته است.

خبرنگار برنامه مستند گزارشی «از مکزیک» به میان مردم می‌رود و نظرهای آن‎ها را در خصوص موضوع برنامه جویا می‌شود و برای موشکافی مساله و عمق بخشیدن به آن موضوع، با کارشناسان مربوطه نیز به گفت‌وگو می‌نشیند.

با وجود تزریق میلیون‌ها دلار در هر دوره 6 ساله و ایجاد 6 هزار و 491 برنامه اجتماعی در سطح فدرال و ایالتی، فقر همچنان ادامه دارد و نابرابری در حال افزایش است و مدل اقتصادی سرمایه داری نئولیبرالی در 30 سال اخیر نشان از ناتوانی خود در تولید ثروت برای همه شهروندان داده است.

بر اساس آخرین گزارشی که در برنامه در خصوص افزایش فقر مطرح می‌شود، در سال 2016 تعداد افراد فقیر به 53.4 میلیون نفر رسیده است.

برنامه مستند گزارشی «از مکزیک» به تهیه‌کنندگی واحد تولید برنامه هیسپان به صورت نریشن محور و در قالب گزارش‌های مردمی در مدت زمان 10 دقیقه، ساعت 3:30 بامداد یکشنبه به آنتن هیسپان تی وی می رسد و تکرار این برنامه سه شنبه ساعت 5:30، چهارشنبه 9:30 و پنجشنبه ساعت 18:30 به وقت تهران پخش خواهد شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما