امروز جمعه  ۴ بهمن ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

حماسه رسانه‌ای مرضیه‌هاشمی

مشاهده ۶۵۲
۱۳۹۷/۱۱/۱۳- ۰۹:۲۷
ماجرای بازداشت غیر قانونی مرضیه‌هاشمی مجری ارشد، خبرنگار و مستندساز شبکه پرس‌تی‌وی پس از 11 روز مقاومت و مجاهدت جانانه این بانوی نمونه و 11 روز تلاش و ایستادگی همکارانش در رسانه‌ها و بویژه در خط مقدمشان پرس‌ی‌وی، به حماسه‌ای مثال زدنی بدل شد.

حماسه‌ای که در آستانه ورود به جشن‌های با شکوه چهل سالگی انقلاب اسلامی، حسن طلیعه‌ای مضاعف و شادی و غروری وصف ناشدنی در قلب و جان همراهان همیشگی انقلاب یعنی مردم شریف و غیرتمند ایران اسلامی آفرید.
واقعیت این است که اشتباه محاسباتی آمریکا که بازداشت مرضیه‌هاشمی اولین و آخرین آن نبوده و نیست، نه تنها به بار ننشست که به محملی برای افشای صد باره چهره حقیقی آمریکا در صحن جهان بدل شد. بازداشت یک زن 59 ساله مسلمان با کارنامه شفاف حرفه‌ای و اعتقادی، بانویی که مادر و مادربزرگ یک خانواده گرم و صمیمی است، شهروند آمریکا است و سابقه کار رسانه‌ای و خبرنگاری او روشن و صریح، از منتقد بودنش نسبت به سیاست‌های آمریکا حکایت دارد و همواره شجاع و بی‌پروا ابرازش کرده است، در همان وهله نخست اغراض سیاسی را نشان می‌دهد.  از دیگر سو رفتار متناقص پلیس و دستگاه قضایی با وی که یکی‌هاشمی را تنها «شاهد مطلع» معرفی و دیگری با شیوه رفتار با جانیان با او مواجهه می‌کرد، روی دیگر سکه رسوایی آمریکا شد و دروغین بودن ادعاهای آزادی بیان و حقوق بشر و حقوق زنان و حقوق پیروان ادیان و ... را در ساحت بین المللی، افشا و عیان ساخت.
مقاومت شجاعانه مرضیه‌هاشمی‌که از اعتقادات عمیق او سرچشمه گرفته‌ است، نه تنها در دوران بازداشت، از او الگوی زن مسلمان، فرهیخته و پیشرو به دنیا معرفی کرد که پس از به بن بست رسیدن تلاش‌های آمریکا و آزادی‌اش نیز در جریان اصرار برماندن در واشنگتن و در قلب خطر، سخنرانی جسورانه و زینب گونه در جمع معترضان به سیاست‌های آمریکا و دعوت برای ادامه اعتراضات عدالتجویانه در این کشور تسجیلی مجدد شد بر شخصیت ویژه فردی و حرفه‌ای مجری شناخته پرس تی وی.
از جانبی دیگر، این ماجرا آزمون موفق و غرور انگیز و بزرگی برای معاونت برون‌مرزی، شبکه پرس‌تی‌وی و وفاق و انسجام و حمیت جمعی رسانه‌های این معاونت برای جریان‌سازی در سطح جهانی را رقم‌ زد و قدرت رسانه‌های برون مرزی ایران بویژه در عرصه شبکه‌های اجتماعی و ایجاد موج رسانه ای در فضای مجازی در ایران و جهان را در مساحت و پدیداری شاخص و برجسته به رخ کشید.  این قضیه ثابت کرد که جایگاه رسانه‌های برون‌مرزی تا چه اندازه در عرصه جنگ نرم مهم و تعیین کننده است.  همچنین لزوم توجه بیش از پیش به تقویت حوزه برون‌مرزی با توجه به جنگ افکار عمومی محور تحمیلی غرب و آمریکا علیه کشورمان و لزوم تقویت بنیه رسانه‌های برون‌مرزی برای مقابله با آن از همان جنس، یعنی مقابله افکار عمومی محور را در منظر سیاستگذاران کلان کشور آشکار ساخت، فرصتی که رسانه ملی باید قدر آن را دانسته و از این رهگذر بر هیمنه جبهه برون مرزی خود بیافزاید.
و همه اینها میسر نمی‌شد جز با حمایت‌ رئیس محترم رسانه ملی و امکان پذیر نمی‌شد مگر به یاری همکاران ارجمندمان در شبکه پرس‌تی‌وی و دیگر شبکه‌های معاونت برون مرزی، بخش‌های مختلف صداوسیما، معاونت های سیما، سیاسی، صدا، استان‌ها و ... همه آنانی که دل در گرو پاسداری از آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های بلند و متعالی آن دارند.
همایون باد این پیروزی شیرین رسانه‌ای و افتخار بزرگ ملی.

پیمان جبلی
معاون برون‌مرزی

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما