امروز چهارشنبه  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

اگر پیشکسوتان را فراموش کنیم، شناسنامه و هویت خود را فراموش کرده‌ایم

مشاهده ۱۹۷
۱۴۰۰/۰۹/۰۱- ۰۸:۳۶

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی یکشنبه 30 آبان از اسماعیل سلطانیان از هنرمندان پیشکسوت در عرصه سینما و تلویزیون عیادت کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکترحسین قرایی مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا و سیما به همراه فرزندان شهید کشوری و فخری زاده از اسماعیل  سلطانیان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون عیادت کرد.

قرایی در این دیدار ضمن ابلاغ سلام گرم پیمان جبلی رئیس رسانه ملی به اسماعیل سلطانیان گفت: ما شما را با نقش ماندگارتان در سریال یوسف پیامبر به یاد داریم. بازی‌های شما طی این سال‌ها در سریال‌های تلویزیونی همیشه در خاطر مخاطبان باقی ‌است. وی افزود: هنوز هم در بازیگری نمره بالایی دارید و امیدوارم که بعد از برطرف شدن کسالت دوباره شما را جلوی دوربین ببینیم. مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی با بیان اینکه  ‌ما دیروز و از طریق خبرها متوجه شدیم که در بستر بیماری هستید گفت: به همین دلیل برای عیادت شما با دو دسته گل آمده‌ایم و فرزند شهیدان فخری‌زاده و کشوری وقتی متوجه شدند که می‌خواهم به عیادت شما بیایم با من همراه شدند.

وی ادامه داد: امیدوارم که برای پدر این دو عزیز یک سریال ویژه و در شأن آنها در تلویزیون ساخته شود؛ شما با نقش‌هایتان درخشان بودید و در ذهن مردم ماندگار شدید. مردم شما را خیلی دوست دارند و دعای خیر مردم همیشه همراه شماست.‌ قرایی با بیان اینکه به نیابت از مردم و مسؤولان به عیادت شما آمدیم گفت: به‌عنوان رسانه باید احوال استادانی مثل شما را بپرسیم. این کوتاهی از ما بوده که از حال پیشکسوتان بی‌خبر بودیم. قرایی ادامه داد: شما بخشی از شناسنامه فرهنگی ما هستید همان‌طور که شهید کشوری و شهید فخری‌زاده اسطوره‌های ما هستند امثال شما استاد سلطانیان هم اسطوره‌های فرهنگی ما هستند. خدا را شکر که اکنون حال بهتری دارید و شما را سرپا می‌بینیم.‌

اسماعیل سلطانیان هم در این دیدار با ذکر سوابق تحصیلی خود در دانشگاه هنرهای دراماتیک  گفت: ۵۵ سال است که  فعالیت هنری می‌کنم و در رشته بازیگری و کارگردانی تحصیل کرده ام.

او از ایفای نقشش در  سریال «یوسف پیامبر» یاد کرد و گفت: خداوند آقای سلحشور را رحمت کند که سریال یوسف پیامبر یک کار خوب و ماندگار بود. با وجود این‌که این سریال بارها بازپخش شده اما مردم باز هم علاقه به تماشای این سریال تلویزیونی دارند.

سلطانیان شیوع بیماری  کرونا را یک نشانه برای دنیا دانست و ابراز امیدواری کرد: روزی برسد که ماسک ها را کنار بگذارند و حتی برای یادگاری هم نگه ندارند.

در بخشی از این دیدار، علی کشوری، فرزند شهید کشوری خطاب به سلطانیان گفت: ما به شما افتخار می‌کنیم؛ در سریال «مرد هزار چهره» فوق‌العاده بودید هم در طنز و هم آثار جدی عالی بودید؛ مردم شما رو دوست دارند و  باید از حال شما با‌خبر شوند‌ تا رسانه‌ها از حال این هنرمندان خبر ندهند ما نمی‌دانیم که هنرمندان ما در چه حالی هستند.‌

همچنین حامد فخری‌زاده، فرزند شهید فخری‌زاده هم بیان کرد: هنرمندان از جایگاه بزرگی برخوردارند و اسطوره‌های فرهنگی و حماسی در کنار هم هستند که تاریخ یک کشور را می‌سازند.

اسماعیل سلطانیان در سریال هایی چون «یوسف پیامبر» و «وضعیت سفید» ایفای نقش کرده است.

ویدئوها

امتیاز شما