امروز شنبه  ۲ مرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) و قیام 15 خرداد در مرکز زنجان

مشاهده ۳۰۳
۱۳۹۹/۰۳/۱۲- ۱۲:۰۵
هم‎زمان با سی‌ویکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی و قیام خونین 15 خرداد، ویژه برنامه‌هایی از صدا‌وسیمای مرکز زنجان روی آنتن می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «مرثیه آفتاب» عنوان ویژه برنامه شبکه اشراق است که با حضور کارشناسان حوزه‌های علمی و سیاسی، ضمن شناخت بهتر اندیشه‌های امام خمینی(ره)، به بررسی برکات انقلاب اسلامی و نهضت امام در تغییر سیاست ابرقدرت‌ها و شکل‌گیری جبهه جهانی مقاومت علیه استعمار می‌پردازد. این برنامه 13 و 14 خرداد ساعت 22 پخش می‌شود.

همچنین در برنامه تلویزیونی «شاهدان انقلاب»، 15خرداد ساعت 22،  علل و عوامل شکل‌گیری قیام 15 خرداد، نقش امام‌خمینی(ره) در مدیریت سیاسی و اعتقادی این قیام، نقش مردم در قیام و آمار شهدای این قیام، پیامدها، آثار و برکات قیام 15 خرداد را با حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه بررسی می‌کند.

صدای زنجان هم در اجرای مشترک با مرکز اراک از ساعت 9، به بررسی ابعاد شخصیتی و خصلت‌‏هاى برجسته‏ ایشان می‌پردازد. همچنین در دو  برنامه 60 دقیقه‌ای‌ با حضور صاحب‌نظران مسائل سیاسی، رابطه بین قیام 15 خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی‌ بررسی می‌شود. گزارش تلفنی، شعر و سرود موضوعی و ارتباط با مرقد امام راحل از آیتم های این برنامه است که از ساعت17 روزهای 14 و 15 خرداد همراه شنوندگان خواهد بود. برنامه رادیویی«غدیر انقلاب» با محور تداوم افکار و اندیشه‌های حضرت امام با انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله) رهبری انقلاب، از ساعت 16 پخش می‌شود.

معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم ضمن پوشش مراسم مناسبتی این ایام، با تولید 22 گزارش تبیینی، به بررسی ابعاد شخصیتی حضرت امام و تاثیر انقلاب در تغییر مناسبات جهانی، و یک گزارش درخصوص قیام 15خرداد و نقش آن در روند پیروزی انقلاب می‌پردازد.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما