امروز شنبه  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

«خانه محل آسایش» در انتشارات سروش منتشر شد

مشاهده ۱۰۵
۱۳۹۹/۱۲/۲۰- ۱۰:۱۹
انتشارات سروش چاپ نخست کتاب «خانه محل آسایش» تألیف سیدمجید پورطباطبائی را منتشر و روانه بازار نشر کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نیاز به آرامش و امنیت در زمرۀ بنیادی‌ ترین و مهم‌ ترین نیازهای بشر است. جست و جو برای فراهم کردن سرپناه و ساخت خانه یکی از مصادیق این نیاز مهم محسوب می‌شود.

این نیاز اساسی به طور قهری از ذهنیت و زاویۀ دید انسان به جهان و هستی و اهداف بشر در هستی متأثر می‌ شود؛ به عبارت واضح‌ تر، جهان‌ بینی و ارزش‌ های انسان، در نوع خانه‌ای که می‌ سازد یا تدارک می‌ بیند، به‌شرط آزادی در انتخاب، به‌ روشنی مشاهده می‌شود؛ به همین سبب اندیشمندان تأکید می‌کنند که نوع و سبک زندگی انسان از مبانی فکری او متأثر است.

انسان مسلمان بر پنهان نگه‌ داشتن لایه‌های خصوصی و شخصی زندگی خود اصرار می‌ورزد و به همین دلیل برای تدارک این مهم، مؤلفه‌هایی چون عفاف و حیا و... را در زندگی خود مهم می‌شمارد. شیوۀ زندگی هر انسانی از اصول و میزانی برآمده که بر تمام افعال وی سایه افکنده است و از منابع پذیرفته‌شدۀ انسان نشات می‌گیرد.

در این میان، سیرۀ زندگی خاتم‌ النبیین، حضرت محمد(ص)، از اساسی‌ترین، اصولی است که مسلمانان با استناد به آن، مبانی زندگی دنیوی و اخروی خود را تعیین می‌کنند.

اسلام کامل‌ترین دین است و قرآن جامع‌ترین کتاب آسمانی محسوب می‌شود و حضرت رسالت(ص) خاتم و افضل پیامبران الهی هستند. با این توجه و بهره‌مندی از این امکانات، انتظار می‌رود که امت اسلامی هم کامل‌ترین و پیشروترین و متعالی‌ترین امت و جامعه باشد. آیاتی از قرآن کریم این حقیقت را به‌طور صریح مطرح و به‌ عنوان یک ویژگی کلی و عام، الگو بودن جامعۀ اسلامی را برای همۀ بشریت آشکار می‌سازند.

انتشارات سروش چاپ نخست این اثر را در 222 صفحۀ رقعی، شمارگان 500 نسخه و با قیمت 40000 تومان منتشر کرد.

برای تهیه کتاب می توانید از طریق فروشگاه با شمارۀ 88310610 و یا فروشگاه اینترنتی با شمارۀ 66415401 تماس بگیرید. همچنین از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ انتشارات سروش به شماره 09921605119 و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنید.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما