امروز شنبه  ۲ مرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

پخش 6 مجموعه جدید نمایشی از شبکه‌ های مختلف رادیو

مشاهده ۶۲
۱۴۰۰/۰۳/۱۶- ۱۵:۲۷
اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، 6 مجموعه رادیویی جدید با موضوعات متنوع را برای پخش از شبکه‌ های رادیویی نمایش، فرهنگ، تهران، ورزش و جوان آماده کرده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه رادیویی «نجواهای غمگین ایرانی» به کارگردانی مهدی نمینی مقدم و با هنرمندی بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، هر روز ساعت 2:30 دقیقه بامداد از رادیو نمایش پخش می‌ شود و ساعت 3 بامداد به روی آنتن رادیو فرهنگ می رود. این نمایش بر اساس کتاب «جاده جنگ» اثر منصور انوری، توسط حامد مقدم تنظیم رادیویی شده است. داستان این نمایش از روز سوم شهریور 1320 آغاز می‌ شود و درباره دو قهرمان ایرانی است که در زمان حمله روس ها به ایران به مدت نه ساعت و به تنهایی با آنها مبارزه می‌ کنند.

نمایش رادیویی «پرواز در خط عمود» را می توانید به نویسندگی زهرا کولیوند و کارگردانی مجید حمزه، هر روز ساعت 8:15 از رادیو نمایش و ساعت 13:30 از رادیو ورزش بشنوید. داستان این نمایش درباره شخصیتی به نام بهنام است که در مسابقات قهرمان کشوری سنگنوردی به دوستش ارژنگ می‌ بازد و به فکر انتقام می افتد که رفاقت را به رقابتی سخت تبدیل می‌کند. در این نمایش رادیویی ایوب آقاخانی، مونا صفی، امین بختیاری، امیر زنده دلان، راضیه مومیوند، شهریار حمزیان، سینا نیکوکار، بهادر ابراهیمی، محمدرضا قلمبر و نگین خواجه نصیر به ایفای نقش می‌پردازد و نوید جولایی، تهیه کنندگی، محمدرضا قبادی فر، افکتوری و حیدر صفدری، صدابرداری آن را بر عهده دارند.

نمایش رادیویی «مسافر خیابان پاستور» هر روز ساعت 8:45 دقیقه از رادیو نمایش و ساعت 2 بامداد از رادیو جوان به سمع مخاطبان می رسد. این نمایش داستان مردی به نام شهروز را روایت می‌کند که سال 58 در سفارت آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام دستگیر شده و بعد از سال ها آزاد می‌ شود و در پی آشنایی او با دختری به نام هنگامه ، اتفاقاتی رخ می دهد که شنیدنی است. در نمایش «مسافر خیابان پاستور» مهدی نمینی مقدم، محمدرضا قلمبر، احمد هاشمی، صفا آقاجانی، شیما جانقربان، مینو جبارزاده و محمدسعید سلطانی به ایفای نقش می‌پردازند. این نمایش به نویسندگی علی مست علی، تهیه کنندگی ژاله محمدعلی، افکتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری حیدر صفدری و کارگردانی ایوب آقاخانی، به تازگی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است.

مجموعه رادیویی «او چشم ما بود» به نویسندگی اکبر خوردچشم و کارگردانی نازنین مهیمنی، به فرازی از زندگی حضرت امام جعفر صادق (ع) می‌ پردازد. این نمایش به تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، صدابرداری جعفر جودتی، افکتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری جعفر جودتی و با هنرمندی مهدی نمینی مقدم، حمید یزدانی، محمد رضا علی، سعیده فرضی، رامین پورایمان، مجید حمزه، شهریار حمزیان، امیر زنده دلان، فریبا طاهری، احمد لشینی، محمد پورحسن، مینو جبارزاده، مونا صفی و حوا الهویی ، هر روز ساعت 19:30 از رادیو نمایش پخش می‌ شود.

مجموعه رادیویی «عبور از تاریکی» به نویسندگی اکبرخورد چشم و کارگردانی امیر زنده دلان، نیز از روز شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۲۲:۳۰ به روی آنتن رادیو نمایش می رود. داستان این نمایش درباره یک دانشجوی فرانسوی علاقه مند به حضرت امام خمینی(ره) است.

بهادر ابراهیمی، مجید حمزه، مجتبی طباطبایی، صفا آقاجانی، کرامت رودساز، سیما خوش چشم، شیما جانقربان، مهرداد عشقیان، عباس توفیقی، سعیده فرضی و امیر زنده دلان از بازیگران، مهدی نمینی مقدم، تهیه کننده، محمدرضا محتشمی، صدابردار و محمدرضا قبادی فر، افکتور این نمایش رادیویی هستند.

گفتنی است مجموعه نمایش رادیویی «رعنا» به نویسندگی مجید حیدری و کارگردانی ایوب آقاخانی را می توانید هر روز ساعت 1 بامداد از رادیو نمایش و ساعت 1:40 از رادیو تهران دنبال کنید.

نمایش رادیویی «رعنا» داستان مادری با دو فرزند است که فکر می‌ کند همسرش را از دست داده است. او در زمان رویارویی با عشق کودکیش،  به صورت اتفاقی متوجه رازی نهان از دخترش می‌ شود. نوشین حسن زاده، محمدرضا قلمبر، سیما خوش چشم، علی میلانی، معصومه عزیزمحمدی، امیر زنده دلان و احمد هاشمی‌، بازیگران این سریال رادیویی هستند و مهدیه تقی زاده، تهیه کنندگی، نازنین حسن پور، افکتوری و فرزاد شریفی، صدابرداری این مجموعه رادیویی را بر عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما