امروز شنبه  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

مشارکت پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات، در بعد داخلی و بین المللی چه اثراتی دارد؟

مشاهده ۱۴۸
۱۴۰۰/۰۳/۲۶- ۱۲:۲۶
ویژه برنامه «روز روشن» رادیو فرهنگ، ۲۶ خرداد اثرات مشارکت پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات، در بعد داخلی و بین المللی را واکاوی می کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه «روز روشن» امروز، دکتر محمدباقر منصورزاده، مدرس دانشگاه و پژوهشگر دانشگاه امام حسین(ع) و دکتر عنادی، تحلیل گر ارشد مسائل سیاسی، اثرات مشارکت پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات در بعد داخلی و بین المللی را بررسی می‌کنند.

تقویت پایه‌ های مردم‌ سالاری دینی، از اصول اساسی نظام اسلامی است که محور آن بیشتر در انتخابات و حضور مردم در پای صندوق‌ های رای متجلی می‌ شود. رای مردم، تعیین‌ کننده مسئولیت‌ ها و مناصب کلیدی در نظام مردم‌سالار دینی است و اوج دموکراسی، با ارج نهادن به رای مردم و امانت‌ داری در بازخوانی آن متبلور می‌ شود که نگاهی به انتخابات سال‌های 88 و 92، این محوریت رای مردم و امانتداری نظام نسبت به آنچه مردم انتخاب می‌ کنند، را نشان می‌ دهد. از این منظر، هر چه انتخابات پیش‌ رو با شکوه‌ تر و پرشورتر باشد، پیام مناسبی از حیث باور و اعتماد مردم به نظام مردم‌ سالار دینی ارسال می‌ شود.
خنثی‌‌ کننده دوقطبی‌ سازی‌ های مخرب، انتخاب مردم و حضور گسترده آنها در انتخابات می‌ تواند خط بطلانی بر دوگانه‌ سازی‌ های تصنعی چون دو قسم کردن نظام یکپارچه جمهوری اسلامی‌ به بخش انتخابی-انتصابی، مخالفان مذاکره- موافقان مذاکره و ... باشد. مشارکت حداکثری با حضور همه سلیقه‌ ها و نظرها در انتخابات، خنثی‌ کننده بافته‌ های دشمنان برای ترویج و جاانداختن این قبیل دوقطبی‌ های اختلاف‌ ساز در جامعه خواهد بود.
برنامه انتخاباتی «روز روشن» کاری از گروه جامعه رادیو فرهنگ است که ساعت ۱۴:۳۰ روی موج ۱۰۶ مگاهرتز و ۵۸۵ کیلوهرتز پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما