امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰

حکایت دل» زندگی بانوی هنر را روایت می‌کند+ فیلم

مشاهده ۱۵۵
۱۴۰۰/۰۴/۰۷- ۱۳:۱۷
زندگی حرفه ای دکتر فاطمه کاتب از قاب «حکایت دل» شبکه چهار سیما، دوشنبه 7 تیر پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، فیلم مستند «بانوی هنر» به زندگی استاد دکتر فاطمه کاتب معمار و طراح و نویسنده و استاد دانشگاه اختصاص دارد‌.

دکتر فاطمه کاتب پژوهشگر عرصه معمارى و طراحى داخلى از چهره‌های برجسته و مفاخر معماری ایران، اولین معمار بانوی ایرانی است که به سمت ریاست دانشگاه نائل شده است.

وی با تأسیس و پایه‌ گذاری رشته پژوهش هنر و صنایع دستی در ایران، رشته هنر و معماری در دانشگاه آزاد اسلامی و رشته‌های هنر در دانشگاه پیام نور، یکی از اثرگذارترین چهره‌های آکادمیک معماری ایران شناخته می‌شوند.

بانو کاتب دارای سوابق علمی‌بسیاری از جمله

دکتراى معمارى از دانشگاه UCE انگلستان، فیلوشیپ افتخارى دانشگاه UCE انگلستان، فیلوشیپ دانشگاه آکسفورد انگلستان، اولین رئیس دانشکده هنر دانشگاه الزهرا بعد از انقلاب، بنیانگذار و اولین مدیر گروه رشته صنایع دستى در دانشگاه الزهرا، بنیانگذار و اولین مسؤول دانشکده هنر و معمارى دانشگاه آزاد اسلامى همکارى و شرکت در ایجاد رشته معمارى در کالج هنر آتن یونان، همکارى و شرکت در ایجاد رشته معمارى در پروژه مشترک مالزى و انگلستان، عضو هیأت داوران معماران دانشگاه لندن انگلستان و ... است.

 مجموعه مستند «حکایت دل» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیماست که هر دوشنبه ساعت ۲۱ به یک استاد عالیقدر عرصه ادب و فرهنگ و هنر اختصاص دارد.

 تهیه کننده این برنامه علیرضا حسینی و کارگردان آن بیژن شکرریز است. این برنامه سه شنبه حوالی ساعت۱۴ تکرار می‌شود.

ویدئوها

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما