امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰
بازنمود سانسور رسانه‌ای غرب؛
بازنمود سانسور رسانه‌ای غرب؛

اینستاگرام صفحه پرس تی وی را مسدود کرد

مشاهده ۸۲
۱۴۰۰/۰۷/۲۳- ۱۴:۴۱
اینستاگرام دسترسی شبکه پرس تی وی به حساب کاربری خود در بستر این پلتفرم را قطع کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، اینستاگرام دسترسی شبکه پرس تی وی به حساب کاربری خود در بستر این پلتفرم را قطع کرد.
به‌گزارش روابط‌عمومی‌شبکه پرس تی وی، این پلتفرم اشتراک گذاری عکس و فیلم آمریکایی صفحه پرس تی وی را در بستر خود مسدود کرده و از دسترسی شبکه خبری انگلیسی‌زبان ایران به حسابی با 156000 دنبال‌کننده را ناممکن کرده است.
اینستاگرام در روز جمعه گذشته ( 8 اکتبر2021) صفحه این شبکه بین المللی در آدرس https://www.instagram.com/presstvchannel را به دلایلی ناشناخته برای تیم شبکه‌های اجتماعی پرس تی وی بست و در حالی که می‌گوید آنچه را که برای بازکردن حساب کاربری شبکه، با عنوان «کد امنیتی» می نامد، ارسال می‌کند؛ اما پرس تی وی تاکنون چنین کدی را دریافت نکرده است.
با وجود تلاش‌های بسیار تیم شبکه‌های اجتماعی وب‌سایت تلویزیون پرس تی وی برای یافتن راهی دیگر برای باز کردن قفل حساب، اینستاگرام از تلاش‌های پرس تی وی خودداری کرده و درخواست می‌کند تا دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کند.
پرس تی وی در سال 2015 به اینستاگرام پیوست و ویدئوها و عکس های مربوط به اخبار را در در مورد داستان‌هایی که کمتر در رسانه‌های جریان اصلی غرب گفته می‌شود، با مخاطبان خود در این پلتفرم اجتماعی به اشتراک می‌گذاشت.
این اولین بار نیست که پرس تی وی به‌جرم خبری‌کردن رویدادها و موضوعاتی که در رسانه‌های استکباری، سانسور، بایکوت، وارونه‌نمایی یا کم‌اعتنایی می‌شود، مورد هجوم گردانندگان شبکه‌های اجتماعی پرکاربر غربی قرار می‌گیرد.
فقط در سال جاری، نه‌تنها وزارت دادگستری آمریکا اقدام به مسدودکردن دامنه دات کام وب سایت تلویزیون خبری پرس تی وی کرد که یوتیوب نیز در هفتمین اقدام مشابه خود، بار دیگر کانال پرس تی وی را از دسترس خارج کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما