امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰

«جام عکاسی» در دستان عکاس پیشکسوت کشور

مشاهده ۵۲
۱۴۰۰/۰۹/۰۳- ۱۱:۱۸
مستند «جام عکاسی» به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی پرتره‌ای از محمد گل جامجو عکاس پیشکسوت کشور را چهارشنبه سوم آذر از شبکه مستند پخش می‌ کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، محمد گل جامجو یکی از عکاسان پیشکسوت است که سابقه طولانی در عکاسی و به ویژه عکاسی سیاه و سفید دارد. او کارش را در عکاسی «فرشته» واقع در خیابان شوش آغاز کرد و اکنون یکی از باتجربه‌ترین افراد در این حوزه به شمار می‌رود.
وی با اشاره به جنبه‌های متفاوت از زندگی این عکاس برجسته گفت: نکته جالب درباره زندگی محمد گل جامجو این است که او یکی از عکاسان مراسم ازدواج جهان پهلوان تختی است. البته شهرت او بیشتر به دلیل پرتره‌ هایی است که از چهره‌ های مشهور معاصر گرفته است که از آن جمله می‌توان به افرادی نظیر دکتر قریب، دکتر معین، شادروان اخوان ثالث، مجید محسنی بازیگر، استاد شهریار و ... اشاره کرد.
محمد گل جامجو هم‌چنین تجربه عکاسی فیلم هم داشته است. اولین بار ساموئل خاکیچیان، کارگردان نام‌آشنای کشور عکس‌هایش را می‌بیند و از او دعوت می‌ کند تا در پروژه‌ های او عکاسی کند. او بعدها نیز در فیلم‌ های سینمایی «پستچی» داریوش مهرجویی، «نفرین» ناصر تقوایی و ... عکاسی کرده است. مجموعه‌های تلویزیونی «گل و پامچال» و «هزار دستان» نیز از دیگر تجربه‌های عکاسی او در سریال‌های تلویزیونی است. گل جامجو گنجینه‌ ای ارزشمند از عکس‌ هایی درباره جنگ تحمیلی و مشهد مقدس در سال‌های قبل از انقلاب دارد.  
این فیلم مستند 54 دقیقه‌ای در تابستان امسال فیلمبرداری شد و تصویربرداری قسمتی از فیلم به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی برخی از اماکن امکانپذیر نبود. علاوه بر این، از حضور بسیاری از پیشکسوتان عرصه عکاسی هم به همین دلیل استفاده نشد.
مستند «جام عکاسی» امشب چهارشنبه سوم آذر ساعت 21 از شبکه مستند پخش می‌شود و بازپخش آن روز پنجشنبه ساعت 6 و 15 روی آنتن می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما