امروز شنبه  ۱۸ آذر ۱۴۰۲
بررسی واکنش بحرین به مرگ الیزابت دوم در «۱۰ دقیقه» پرس تی‌وی؛
بررسی واکنش بحرین به مرگ الیزابت دوم در «۱۰ دقیقه» پرس تی‌وی؛

سوگواری آل خلیفه در رثای ملکه‌شان

مشاهده ۲۰۷
۱۴۰۱/۰۶/۲۷- ۱۳:۳۳
تعداد بازدید:207

مستند «۱۰ دقیقه »(10Minutes) شبکه پرس تی‌وی به واکاوی رابطه ملکه بریتانیا و بحرین می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مستند «۱۰ دقیقه» به تهیه‌کنندگی مهدی عرب به بهانه مرگ ملکه انگلیس، روابط بریتانیا و بحرین را از زوایای مختلف مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.
این مستند با اشاره به اینکه پس از مرگ ملکه بریتانیا پرچم‌ها در بحرین به حالت نیمه افراشته درآمد و منامه سه روز عزای عمومی اعلام کرد، به طرح این سوال می‌پردازد که چرا یک کشور کوچک عربی باید این میزان اندوه را به خاطر ملکه بریتانیا نشان دهد؟
مستند «۱۰ دقیقه» در ادامه به شرح برخی از روابط گسترده و پیچیده پادشاهی بحرین با بریتانیا و شخص ملکه می‌پردازد.
سرپوش گذاشتن بر روی جنایات ضد بشری رژیم آل خلیفه به ویژه در مواجهه با شیعیان این کشور از سوی بریتانیا و شخص ملکه الیزابت از جمله مسائلی است که در این مستند به آن پرداخته می‌شود.
فروش اسلحه و تجهیزات نظامی‌به بحرین از سوی بریتانیا، آموزش نیروهای نظامی و انتظامی‌بحرین و توافق‌نامه‌های تجاری متعدد از جمله دیگر مفاد این روابط است.
مستند «۱۰ دقیقه» یکشنبه ساعت ۱۴:۲۰ به وقت تهران روی آنتن پرس تی‌وی می‌رود و بازپخش آن ساعت ۰۰:۲۰، ۱۲:۲۰ و ۱۷:۲۰ روز دوشنبه، ساعت ۱۴:۰۰ سه شنبه و ۱۹:۲۰ و ۰۳:۲۰ روز چهارشنبه است.
علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/doc/index?id=46&page=1&name=10%20Minutes برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی وی نیز مشاهده کنند

امتیاز شما