امروز دوشنبه  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

دیدار فرمانده بسیج اقشار استان با قائم مقام صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

مشاهده ۲۱۷
۱۴۰۱/۰۸/۳۰- ۱۲:۲۸

فرمانده بسیج اقشار استان در حاشیه حضور در برنامه زنده " بورا ایراندی " شبکه سهند با مهندس سید محمد حسین آل هاشم قائم مقام صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،  سرهنگ حسن صفدری ضمن تشریح وظایف عملکرد های ستاد تخصصی بسیج اقشار، گفت : ستاد تخصصی بسیج، محلی برای راهبری اقشار مختلف بسیج است و یکی از مأموریت های این ستاد، راه اندازی مجامع بسیج با مجموعه ای از صاحب نظران، نخبگان و متخصصان بسیج و انقلاب است که برای تحقق تدابیر و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و به ویژه تحقق گام دوم انقلاب در قالب مجامع بسیج سازماندهی می‌شوند .

وی اضافه کرد : ستاد تخصصی بسیج اقشار با 20 سازمان قشری و 9 قرارگاه مختلف، صد ها برنامه تخصصی و عمومی در راستای مأموریت های ابلاغی هر سازمان قشری اجرا می‌کند که یکی از این سازمان‌ها، بسیج صدا و سیما است و وظیفه مهم و خطیری در جهاد تبیین دارد چرا که ابزار های رسانه ای پیشرفته و فراگیر ، امکان بسیار خطرناکی در اختیار کانون‌های ضدمعنویت و ضد اخلاق نهاده است.

قائم مقام صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز با اشاره به نقش جهاد تبیین در بسیج گفت : بسیج شجره طیبه ای است که به درختی تنومند تبدیل شده و هرگز بی عمل و بی ثمر و پژمرده نخواهد شد، باید تفکر بسیج و بسیجی بودن را به نسل های بعد منتقل کنیم .

مهندس سید محمد حسین آل هاشم تصریح کرد: در هفته بسیج باید نگاه بومی‌باشد و روی موضوع بومی سازی بسیج و هفته بسیج باید بسیار تلاش کنیم.

وی به مهمترین ماموریت‌های رسانه ملی در دوره جدید مدیریتی اشاره کرد و افزود : عدالت رسانه ای و عدالت گستری به این معنا که رسانه ملی هم نقش مطالبه گری و نمایندگی از مردم در طرح مسائل و مشکلات را بخوبی ایفا کند و هم مردم تمامی‌شهرها ، روستاها و بخش ها در قاب رسانه ملی دیده شوند.

قائم مقام صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد با تعامل و استفاده از پشتوانه فکری و حمایتی بسیج اقشار در تولیدات مشترک بیش از گذشته همکاری‌ها این دو نهاد افزایش یابد.

آل هاشم با بیان اینکه صدا و سیما نقش بسیار مهمی در مقابله با امپراطوری رسانه‌ای دارد، تصریح کرد : رسانه‌های بیگانه با تولید محتوا سعی دارند ذائقه مردم را تغییر دهند بنابراین در این شرایط سخت نقش صدا و سیما در برهم زدن این برنامه‌ها بسیار مهم و تاثیر گذار است.

فرمانده بسیج اقشار استان آذربایجان شرقی در این دیدار آمادگی این قشر را در جهت تولیدات بومی ، انقلابی ، مذهبی ، دفاع مقدس و ... اعلام کرد.

امتیاز شما