امروز يك شنبه  ۶ فروردين ۱۴۰۲

درخشش صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ششمین جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس

مشاهده ۲۰۱
۱۴۰۱/۰۹/۰۳- ۰۹:۵۰

مراسم اختتامیه مرحله استانی ششمین جشنواره ملی تولیدات هنری «فانوس در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آذربایجان شرقی برگزار شد. همزمان، برگزیدگان پنجمین جشنواره استانی «ترنم فتح» و سومین جشنواره استانی تئاتر «سنگر» (ویژه نیروهای مسلح) نیز معرفی شدند. برگزیدگان این جشنواره‌ها در مرحله کشوری به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره در پنج بخش هنری «هنرهای نمایشی»، «هنرهای تجسمی»، «موسیقی و سرود»، «بخش رادیویی»، «بخش تلویزیونی و سینمایی» به رقابت پردختند و داوری شدند.

آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره در بخش‌های مختلف شامل عکس ۵۰ قطعه، بیلبورد ۲۰ اثر، نقاشی و طراحی ۲۷ اثر، نقاشی دیجیتال ۱۰ اثر، پوستر ۵۰ اثر، پنج اثر حجمی، پنج اثر خوشنویسی، موسیقی (باکلام و بی کلام) ۵۲ اثر، یک سرود، ۱۵ اثر رادیویی و پادکست، هفت نمایشنامه و تئاتر صحنه ای بودند.

در این جشنواره همکاران صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی موفق به دریافت تندیس و دیپلم افتخار در حزوه‌های مختلف این جشنواره شدند. در بخش مستند کوتاه اثر "سایکس پیکو" به تهیه کنندگی سالار حیدر نژاد، در بخش موسیقی و سرود در شاخه موسیقی باکلام اثر "من ایرانم" از مهداد کرباسی  و موسیقی اثر "آزادگان" از شاهرخ پناهی فرد موفق به دریافت تندیس و دیپلم افتخار شدند و به مرحله کشوری راه یافتند.

در بخش نمایش رادیویی نمایش" بهشت همین جاست" اثر آقای علی حسینقلی زاده به عنوان بهترین نمایش رادیویی و نمایش" سه پرستوی عاشق" اثر خانم پریسا امیری و در بخش مستند مسابقه اثر "رزم آوران " از آقایان عباس احمدزاده و مرتضی مقدس شایسته تقدیر و دیپلم افتخار شناخته شدند و همگی به مرحله کشوری راه یافتند.

 

امتیاز شما