امروز جمعه  ۱۱ فروردين ۱۴۰۲

دومین دوره جشنواره زیر چتر لبخند با نگاه ویژه به بخش مردمی و کتاب

مشاهده ۱۴۹
۱۴۰۱/۱۱/۰۸- ۱۳:۰۵

حمیدرضا افتخاری مدیر رادیو صبا با حضور در استودیو شبکه خبر سیما درباره جزییات دومین دوره جشنواره زیرچتر لبخند توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حمید رضا افتخاری مدیر این شبکه رادیویی با حضور در استودیو شبکه خبرسیما درباره برگزاری دومین جشنواره طنز و رادیو «زیر چتر لبخند» توضیحاتی ارائه کرد.

افتخاری بیان کرد: دوره دوم جشنواره زیر چتر لبخند با همکاری شبکه اینترنتی کتاب برگزار می‌شود و تمرکز بیشتر جشنواره روی کتاب و خوانش کتاب طنز است.

وی درباره تفاوت این جشنواره با دوره قبل عنوان کرد: این جشنواره با هدف استعدادیابی رشد و اعتلای طنز در رادیو طراحی شده است که به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و تفاوت زیادی با دوره قبل ندارد.

این جشنواره با محوریت موضوعی خانواده شاد و مهارت های ارتباطی، ترویج فرهنگ مصرف، حقوق و رفتار شهروندی و هجو رسانه‌های غربی در دو بخش حرفه ای و آزاد (مردمی) برگزار می‌شود؛ به این ترتیب که در بخش حرفه ای تنها آثار تولید شده در رادیو های فعال در سازمان صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران با هم رقابت می‌کنند و در بخش مردمی آثار تولید شده توسط مخاطبان فرصت شرکت پیدا خواهند کرد شرکت در این بخش برای عموم علاقمندان غیر حرفه ای برنامه سازی رادیو آزاد است.

دبیر جشنواره زیر چتر لبخند گفت: تمرکز این جشنواره روی تولیدات مردمی است که  شرکت کنندگان این جشنواره و مخاطبان ما با عنوان  صبایی‌ها آثار تولید خود را برای جشنواره ارسال می نمایند. این آثار در ساختارهای کتاب محبوب من (خوانش بخشی از یک کتاب طنز)  حداکثر 10 دقیقه، اجرای لطیفه (حداکثر5 دقیقه)، خاطره گویی طنز (حداکثر 5 دقیقه ) باید به صورت صوتی با فرمت mp3 در سامانه تعاملی هد هد در سایت رادیو صبا بارگذاری شوند.

مدیر رادیو صبا درباره قالب و مدت زمان آثار ارسالی توضیح داد: مدت زمان و قالب انتخاب شده برای هر یک از ساختار ها نتیجه  تجربه‌های قبلی  تعامل با مخاطبان است، به این صورت مردم در بخش غیر حرفه ای درگیر مشکلات برنامه سازی نمی‌شوند و بارگزاری و ارسال آثار به راحتی امکان پذیر است.

دبیر جشنواره زیر چتر لبخند عنوان کرد، برای شرکت کنندگان این جشنواره یک فرصت آموزشی در قالب برنامه رادیویی «زیرچتر لبخند» و برنامه آموزشی تصویری که با همکاری شبکه تلویزیونی کتاب فراهم شده که از روز یکشنبه نهم بهمن ساعت 8:45 راهی آنتن صبا می‌شود.

افتخاری یادآورد شد، سال گذشته در جشنواره «زیر چتر لبخند» بیش از ۷۰۰ اثر دریافت کردیم که منتخب آنها از رادیو صبا و شبکه اینترنتی کتاب پخش شد.

مدیررادیو صبا درباره برگزاری جشنواره زیر چتر لبخند با همکاری شبکه اینترنتی کتاب گفت:  این همکاری به برگزاری چالش گویندگی و اجرا در  نمایشگاه بین الملی کتاب سال گذشته برمیگردد، که علاقه‌مندان به گویندگی و اجرا در نمایشگاه کتاب توانایی‌های خود را در این حوزه محک زدند، که این چالش به صورت دوره ای در 7 مرحله برگزار شد و نتیجه آن تولید کتاب صوتی طنز شد که مورد اقبال مخاطبان قرار گرفت.

در پایان حمیدرضا افتخاری دبیر دومین جشنواره مستند رادیویی پژواک در این مصاحبه خبر از تمدید دوباره  فرصت ارسال آثار به این  جشنواره داد و گفت: ارسال آثار به جشنواره پژواک در بخش مردمی تا اول اسفند ماه تمدید می‌شود ولی شرکت کنندگان بخش حرفه ای تنها تا دهم بهمن برای ارسال آثار خود فرصت دارند.

گفتنی است، آیین اختتامیه جشنواره «زیر چتر لبخند» پانزدهم بهمن ماه همزمان با اعیاد شعبانیه برگزار خواهد شد.

امتیاز شما