امروز شنبه  ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
ماجرای شهیدی که تمام زندگی‌اش را شهیدانه گذراند
ماجرای شهیدی که تمام زندگی‌اش را شهیدانه گذراند

شهید آرمان علیوردی چگونه عزیز تمامی مردم ایران شد؟

مشاهده ۴۰۴
۱۴۰۲/۰۱/۰۱- ۲۲:۴۵
تعداد بازدید:404

عزت‌الله علیوردی، پدر شهید آرمان علیوردی در روز دوشنبه ۲۹ اسفند ماه به استودیوی جام جم آمد تا در ویژه برنامه نسیم نوروزی جام جم حضور داشته باشد. وی در این برنامه از ویژگی‌های فرزند شهید خود صحبت کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، عزت‌الله علیوردی، پدر شهید آرمان علیوردی درباره فرزند شهید خود اظهار کرد: سال پیش این زمان آرمان به کربلا رفته بود و ما بسیار به آن دلخوشی داشتیم؛ متاسفانه امسال آرمان در کنار ما نیست. او فردی دوست‌داشتنی بود و جوانی با سن‌وسال کم به حساب می‌آمد که در سن ۲۱ سالگی مانند یک گل پر پر شد.
علیوردی درباره عزیز شدن فرزند شهیدش در دل مردم گفت: حضرت آقا آرمان را عزیز دانستند، آرمان توانست در دل مردم قرار بگیرد و ما این را در بسیاری از مناطق ایران دیده‌ایم. مردم به نحو‌های مختلف ابراز همدردی کردند و دلسوزی می‌کردند. مظلومیت آرمان از چشمانش معلوم بود و شخصیتی داشت که می‌توانست خود را در دل دیگران جای دهد. او با وجود سن کمی‌که داشت در کارهای جهادی و علمی‌شرکت می‌کرد و در تمامی‌شرایط فعال بود.
وی افزود: فرزندم در رشته مهندسی تحصیل می‌کرد اما به واسطه علاقه بسیاری که به طلبه شدن داشت در حوزه مشغول به تحصیل شد و به دیگران نیز آموزش می‌داد. او زمانی که حوادثی در کشور رخ می‌داد برای کمک به همنوعان خود می‌شتابید و به دیگران کمک می‌کرد. زمانی که برای کمک به سیل‌زده‌ها رفته بود بسیار حس خوبی داشت. او حتی در زمان کرونا نیز به دیگران کمک می‌کرد و تا دیروقت تلاش می‌کرد.
پدر شهید آرمان علیوردی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی می‌گفتند هر کسی که می‌خواهد شهید شود باید شهیدانه زندگی کند؛ آرمان علیوردی هم از ابتدا زندگی شهیدانه‌ای داشت و هیچ خلافی در رفتارهای خود نداشت. او از سه سالگی به کلاس قرآن رفت و در پنج سالگی نیز به کلاس‌های امور تربیتی و دیگر کلاس‌های مسجد رفت. او پس از مدت کوتاهی هیئتی شد و ارادت بسیاری به حضرت امام حسین (ع) داشت.
وی افزود: آرمان در زندگی دروغ نمی‌گفت و بسیار مسئولیت پذیر بود. او مرد عمل بود و بسیار مهربانی داشت. از نظر من نیز انسان باید مسئولیت‌پذیر باشد و پشتکار داشته باشد تا موفق شود.

ویژه برنامه نسیم  نوروز شبکه جام جم، دوشنبه ۲۹ اسفند ماه به تهیه کنندگی خانم چگینی از شبکه جام جم روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ‌های نوروزی، میزبانان از مهمانان ویژه‌ای پذیرایی کردند و با آن‌ها به گفت‌وگو نشستند.

امتیاز شما