امروز جمعه  ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
مجری خاطره ساز «سلام کوچولو» به تلویزیون آمد؛
مجری خاطره ساز «سلام کوچولو» به تلویزیون آمد؛

از رادیو به تلویزیون با مرور خاطرات «سلام کوچولو»

مشاهده ۳۰۳
۱۴۰۲/۰۱/۰۶- ۱۳:۴۴
تعداد بازدید:303

«قصه‌های خورشید خانم» به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی پرتره ای از عذرا وکیلی گوینده رادیو و مجری و تهیه کننده برنامه «سلام کوچولو» سه شنبه ۸ فروردین ساعت ۱۵ از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، توکلی درباره این مستند گفت: در جریان ساخت مستند مژگان عظیمی دوبلور و گوینده ای که از 5 سالگی به دعوت عذرا وکیلی به رادیو آمده، صاحب صدای نوستالژیک برنامه «سلام کوچولو» را ملاقات کردم و تصمیم گرفتم پرتره ایشان را هم بسازم، موضوع را با مدیر تولید شبکه مستند آقای ناصری، مطرح کردم و خوشبختانه وی هم مثل من و خیلی از همسن و سال های ما با صدای این هنرمند خاطره داشت و استقبال کرد.
این کارگردان گفت: بیشترین شهرت خانم وکیلی برای کار با کودکان در رادیو است، یکی از مهمترین این برنامه‌ها «سلام کوچولو» ست، جالب اینکه این برنامه بدعت های جالبی گذاشت و یکی از آنها این بود که تولیدش با حضور روشندلان در رادیو ادامه پیدا کرد.
او افزود: خانم وکیلی برنامه رادیویی «از سرزمین نور» را هم تهیه کرده، برنامه ای که با حضور شادروان‌ها منوچهر اسماعیلی، جلال مقامی، رفعت هاشم پور و البته استاد ایرج رضایی شکل گرفت و ماندگار شد.
توکلی گفت: خانم وکیلی از کودکی به رادیو می رود و کار حرفه ای خود را در نوجوانی با نمایش های رادیویی جانی دالر و داستان‌های شب آغاز کرده است؛ زندگی وی روایت شیرینی دارد و سعی کردیم جنبه‌های مختلف این زندگی هنرمندانه را به تصویر بکشیم، این را هم عرض کنم که همسر این هنرمند هم از کارگردان‌های قدیمی تلویزیون هستند و دختر وی  هم در رادیو به عنوان تهیه کننده مشغول به کارست.
توکلی گفت: این فیلم در 60 دقیقه به زندگی و زمانه عذرا وکیلی پرداخته و سعی کردیم در آن به رسم فیلم های قبلی مجموعه پیشکسوتان دوبله و صدا از عزیزانی یاد کنیم که در این حوزه اثرگذار بوده اند و دیگر در میان ما نیستند، عزیزانی مانند حمید قنبری، مانی، شاهرخ نادری و...
«قصه‌های خورشید خانم»  تولید جدید شبکه مستند سیماست، نخستین پخش تلویزیونی این مستند سه شنبه 8 فروردین ساعت ۱۵ است و تکرار آن ساعت ۲۴ خواهد بود.

تصاویر

امتیاز شما