امروز دوشنبه  ۲۷ فروردين ۱۴۰۳

« آفتاب شیراز» در بزرگداشت شاهچراغ روی آنتن رادیو فرهنگ‌

مشاهده ۲۲۴
۱۴۰۲/۰۳/۰۳- ۱۰:۱۸

« آفتاب شیراز» ویژه برنامه دهه کرامت گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است که در گرامیداشت احمد ابن موسی (شاهچراغ) پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دهه کرامت با ولادت حضرت معصومه (س) آغاز می‌شود و با بزرگداشت حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) ادامه می‌یابد و در نهایت با سالروز ولادت امام رضا (ع) به پایان می‌رسد که رادیو فرهنگ جمعه ۵ خرداد از ساعت۱۳:۰۰ همزمان با روز بزرگداشت حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) برنامه «آفتاب شیراز» را به تهیه کنندگی حسین رحمانی و اجرای رضا خضرایی روی آنتن می‌برد. در این برنامه که به مناسبت روز بزرگداشت شاهچراغ(ع) تهیه و تولید شده زندگینامه، فضایل حضرت شاه‌چراغ علیه‌السلام، امامت پس از شهادت امام کاظم (ع) و علت نامگذاری احمد بن موسی به شاه‌چراغ (ع) مورد بررسی قرار می‌گیرد.

گفتنی است، آرامگاه حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) مکان مهم مذهبی و زیارتی در شیراز است و یک ظرفیت فعال در زمینه گردشگری زیارتی محسوب می‌شود. گردشگران و زائرانی هم از کشورهای مختلف عربی به این مکان مذهبی در شیراز سفر می‌کنند. رادیو فرهنگ را روی موج‌اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز و ای ام ۵۸۵ کیلوهرتز بشنوید .

امتیاز شما