امروز چهارشنبه  ۲۹ فروردين ۱۴۰۳

تله‌تئاتر «آهسته با گل سرخ» در قاب شبکه چهار

مشاهده ۱۸۴
۱۴۰۲/۱۱/۲۱- ۱۱:۱۹

تله‌تئاتر «آهسته با گل سرخ» تولید مرکز سیمرغ یک شنبه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۶:۰۰ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، تله تئاتر «آهسته با گل سرخ» به تهیه کنندگی حسن جودکی و کارگردانی تلویزیونی محمد علی رهبر، در مرکز سیمرغ سیما تهیه و تولید شده است.

قطب الدین صادقی، فرزانه کابلی، فریدون محرابی، مهدی عبادتی، مریم موسویان و حسین حاجیعلی در این اثر نمایشی ایفای نقش کرده اند.

از دیگر عوامل این تله تئاتر می توان به نویسندگی اکبر رادی و کارگردان هنری‌هادی مرزبان اشاره کرد.

تله‌تئاتر «آهسته با گل سرخ» روایت زندگی شخصی به نام دیلمی است. دیلمی، چایی‌فروش عمده در یکی از بازارهای تهران است. ساسان پسر او به آلمان رفته و به خواسته پدر نمایندگی پخش چای دایر کرده است. سینا فرزند دیگر دیلمی‌به همراه نامزد خود، ساناز قرار است به خواسته پدر، به اتریش برود و حین درس خواندن نمایندگی چای نیز دایر کند. اوضاع مملکت نابه‌سامان است و در شهر حکومت نظامی‌شاه برقرار شده و بازارها بسته است. جلال، برادرزاده دیلمی از رشت برای تحصیل در رشته معماری به تهران می‌آید، اما به علت بسته بودن دانشگاه‌ها، به خانه دیلمی می‌آید. او چندماهی، در خانه دیلمی زندگی می‌کند. جلال برای مجله‌ای مطلب می‌نویسد و روزها مخفیانه به فعالیت‌های انقلابی مشغول است و تلفن‌های مشکوک و مرموزی به او می‌شود. شمس‌الملوک، همسر دیلمی و سینا از حضور جلال در خانه شان و کارهای او احساس نارضایتی می‌کنند و محل اقامت او را به انباری که متعلق به مستخدم قبلی آنها بود منتقل می‌کنند. سینا و مادرش با نوعی حسادت نمی‌توانند جلال را بپذیرند. عبدالحسین خان دیلمی فقط با عذاب وجدان نسبت به برادرش که اموال او را تصاحب کرده، جلال را پذیرفته است. اما وقتی جایگاهش را در خطر می‌بیند دیگر حضور جلال را جایز نمی‌داند. پایان نمایشنامه با حادثه ای شبانه در شرایط حکومت نظامی رخ می دهد که جلال برای نجات ساناز تیر می‌خورد و جان خود را از دست می دهد.

          

امتیاز شما