امروز يك شنبه  ۱۷ آذر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

معاون امور استانهای رسانه ملی خبر داد:

برنامه ریزی برای ساخت سریال شاه اسماعیل صفوی در شبکه استانی اردبیل

مشاهده ۷۰
۱۳۹۸/۰۶/۲۰- ۰۹:۳۶
معاون امور استانهای رسانه ملی خبر داد:

برنامه ریزی برای ساخت سریال شاه اسماعیل صفوی در شبکه استانی اردبیل

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما در سفر به اردبیل، ضمن دیدار با نماینده ولى فقیه در استان از برنامه ریزی برای ساخت سریال فاخر شاه اسماعیل صفوی در شبکه استانی اردبیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، معاون امور استان‌های سازمان صداو سیما در این دیدار گفت: به‎منظور نقش مهم و بی‎بدیل اردبیل و سلسه صفویه در تاریخ ایران و تشیع سازمان صداوسیما در حال برنامه‎ریزی برای ساخت یک سریال فاخر با محور شاه اسماعیل صفوی است.

دکتر دارابی که برای حضور در مراسم تجمع حسینیان اردبیل در روز تاسوعا به اردبیل سفر کرده است، ابراز امیدواری کرد؛ با اتمام کار پژوهش و تحقیق این سریال به‎زودی مقدمات ساخت این اثر به‎همت یکی از کارگردانان بنام کشور آغاز شود.

وی گفت: سریال‎هایی که با موضوعات تاریخی ساخته می‌شود عموما پروژه‌هایی پرهزینه و طولانی مدت هستند و نیاز به کار تحقیقی و پژوهشی دقیق و زیادی دارند تا بتوانند برای مخاطب جذابیت ایجاد کنند.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما با حضور در منزل مرحوم محمد باقر منصوری مداح خوش الحان امام حسین(ع) با خانواده آن مرحوم نیز دیدار کرد.

دکتر دارابی دراین دیدار گفت: مرحوم محمد باقر منصوری در حالی که مداح جوانی بود اما با صوت دلنشین و تبحر خود در مداحی توانسته بود در دل مردم جا بازکند و حتی کسانی که زبان ترکی را متوجه نمی‌شوند از مداحی و نوحه‎سرایی این مداح فیض می‌بردند.

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما همچنین بر سر مزار سلطان الذاکرین سلیم موذن‎زاده اردبیلی نیز حضور یافت و یاد و خاطره این استاد بی‎بدیل عرصه نوحه و مرثیه و خالق اثر ماندگار «زینب زینب» را گرامی داشت.

قدردانی رؤسای محلات ششگانه اردبیل از معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما

جمعی ازرؤسای محلات ششگانه اردبیل، رؤسای هیئت‎های عزاداری وحسینیان شهر اردبیل با اهدای خلعت عزاداری سنتی اردبیل به معاون استان‌های رسانه ملی سازمان صداوسیما از تلاش‎های مستمر دکتر دارابی برای حفظ، اشاعه و گسترش فرهنگ عزاداری سنتی استان اردبیل در رسانه ملی قدردانی کردند.

در این مراسم معنوی که در مسجد اعظم اردبیل برگزار شد، روسای محلات ششگانه اردبیل، لباس سنتی عزاداران زنجیر زن اردبیل را به دکتر دارابی هدیه و برای تداوم خدمات وی در دستگاه حسینی دعای خیر کردند.

معاون استان‌های رسانه ملی هم با اشاره به تاریخ درخشان ولایتمداری وعشق به حضرت اباعبدالله‎الحسین و حضرت ابالفضل‎العباس علیهم السلام مردم اردبیل این پیشینه را بسیار افتخار آمیز دانست و گفت: آنچه ما را دربرابر توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان بیمه کرده است حضور گرم، پرشور و گسترده مردم حسینی کشور به‎ویژه جوانان درصحنه‌های مختلف و حساس به‎ویژه مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما