امروز سه شنبه  ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

گرامیداشت سالروز حادثه آتش‌سوزی پلاسکو در رادیو نمایش

مشاهده ۷۶
۱۳۹۸/۱۰/۲۵- ۱۲:۴۰
رادیو نمایش با نزدیک شدن به سالروز حادثه دلخراش آتش‌سوزی پلاسکو، از 28 دی با پخش سریال جدید رادیویی «آتش در برابر آتش» یاد و خاطره عزیزان درگذشته حادثه پلاسکو را گرامی می‌دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، زهرا کولیوند، نویسنده سریال رادیویی «آتش در برابر آتش» درباره نحوه نگارش این نمایش رادیویی گفت: این اثر را بر اساس حوادث و اتفاقاتی که در زمان حادثه پلاسکو رخ داده، نوشتم و برای نگارش آن از گزارش‌ها و پژوهش‌های میدانی مختلفی استفاده کردم.

وی افزود: همچنین برای کامل‌تر شدن مستندات و اطلاعات، با جلال ملکی که آن زمان سخنگوی سازمان آتش نشانی بودند و فخرالدین گودرزی، محمدمهدی خدادادی و حمید صمدی، سه نفر از آتش نشان‌هایی که آن روز در کانون آتش قرار داشتند، هم گفت‌وگو کردم که خاطرات و مشاهدات آنها به مستند بودن این نمایشنامه کمک زیادی کرد.

کولیوند در پایان گفت: داستان این سریال رادیویی که در شش قسمت نوشتم، درباره آتش نشان جوانی است که در روز حادثه به مرخصی رفته است تا به همراه مادرش از دختر مورد علاقه‌اش خواستگاری کند، اما بعد از به وقوع پیوستن حادثه به سراغ همکارانش می‌رود تا به آنها کمک کند و در این بین اتفاقاتی رخ می‌دهد و ...

نمایش «آتش در برابر آتش» به نویسندگی زهرا کولیوند، تهیه‌کنندگی ژاله محمدعلی، کارگردانی رضا عمرانی و هنرمندی بهرام ابراهیمی، محمد آقامحمدی، عباس توفیقی، شمسی صادقی، نگین خواجه‌نصیر، راضیه مومیوند، ماندانا محسنی، احمد گنجی، امیر فرحان‌نیا، حمید یزدانی‌ابیانه، شیوا رفیعیان، اکبر ملایی، محمد رضاعلی و... از 28 دی ساعت 13:30 از رادیو نمایش پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما