امروز چهارشنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

استاد علی لوایی:
استاد علی لوایی:

تلاش می‌کنیم ساخت سردیس شهید سلیمانی در پایان جشنواره هنرهای تجسمی‌پایان یابد

مشاهده ۱۴۰
۱۳۹۸/۱۲/۰۳- ۱۵:۴۵
تعداد بازدید:140
علی لوایی هنرمند مجسمه‌ساز که پیش از این نیز با حضور در سمپوزیوم‌های مختلف، سردیس قهرمانان ملی و قهرمانان 8 سال دفاع مقدس را ساخته است، در این دوره از جشنواره روی ساخت سردیسی از سردار شهید سلیمانی کار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ علی لوایی هنرکن مجسمه ساز که مشغول خلق اثر سردیس شهید سلیمانی در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر است در برنامه طوبی زرین رادیو فرهنگ درباره ساخت این سردیس گفت: پیش از شروع جشنواره از من دعوت شد تا در طول برگزاری این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی سردیسی از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را بسازم که دو روز روی آن کار کرده بودم. در طول برگزاری جشنواره نیز روی ساخت آن در موسسه صبا کار می‌کنم.
لوایی ادامه داد: تکنیک کار بر اساس رئال و ابعاد آن یک و نیم برابر طبیعی است و ما پرتره‌سازان نیاز به عکس‌های تمام رخ و نیمرخ از شخصیت‌هایی که محور خلق اثر هستند داریم و من هم بهترین عکس‌هایی که از این شخصیت برجسته در دسترسم بود را انتخاب کردم.
برنامه «طوبی زرین» کاری از گروه کتاب رادیو فرهنگ است که رویدادهای دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از 29 بهمن تا 5 اسفندماه را پوشش می دهد.
این برنامه به تهیه کنندگی پرویز جمالی و اجرای فاطمه اسحاق تبار از ساعت 17 تا 18:30 روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما