امروز يك شنبه  ۱۰ فروردين ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

افسانه‌ای گرجستانی در «افسون افسانه» رادیو نمایش

مشاهده ۵۹
۱۳۹۸/۱۲/۰۷- ۰۹:۴۹
پنج شنبه 8 اسفند شنونده افسانه‌ گرجستانی «آسیاب سحرآمیز» در برنامه رادیویی «افسون افسانه» رادیو نمایش باشید.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، افسانه گرجستانی «آسیاب سحرآمیز» برگرفته از کتاب «قصه‌ها و باورها» به گردآوری و پژوهش دکتر احمد بیانی است که توسط زینت صالح‌پور تنظیم رادیویی شده است.

در خلاصه داستان این افسانه آمده است: سال‌های دور، دختری به نام سوفیا که پدر و مادرش را از دست داده بود، در خانه ارباب زندگی می‌کرد. ارباب و زنش که خیلی خودخواه و طمعکار بودند، برای راحتی خودشان از سوفیا خیلی کار می‌کشیدند. سوفیا هر روز مقدار زیادی گندم را با آسیاب دستی آرد می‌کرد تا اینکه یک روز که در حال آسیاب کردن گندم بود، پیرمردی نزد سوفیا آمد. سوفیا با مهربانی گندم پیرمرد را آسیاب کرد و تنور را روشن کرد و نان گرم و تازه پخت. پیرمرد در ازای این مهربانی به سوفیا یک روسری زیبا و جادویی داد و به او گفت که اگر هنگام خواب، روسری را سرش کند، هر آرزویی کند، برآورده می‌شود. شب موقع خواب سوفیا با سر کردن روسری آرزو کرد که صاحب یک آسیاب جادویی شود و ...

دراین نمایش رادیویی احمد گنجی، فریبا متخصص، کامیار محبی و مهدی گیاهی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این افسانه به کارگردانی بهرام سروری‌نژاد، تهیه‌کنندگی زهرا عبدالله زاده، افکتوری نازنین حسن‌پور و صدابرداری حیدر صفدری، پنجشنبه ساعت 22:45  پخش و جمعه ساعت 10:30 از رادیو نمایش بازپخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما