امروز چهارشنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

زن گریان پیکاسو در جوانه‌های رادیو فرهنگ

مشاهده ۱۱۱
۱۳۹۹/۰۳/۰۷- ۱۰:۳۱
رادیو فرهنگ جمعه 9 خرداد در برنامه «جوانه‌ها»، با آیتم‌های سفر به شیراز، موسیقی ایرانی، نقاشی‌های پیکاسو  و ... شنوندگان را همراهی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «جوانه‌ها» مجله‌ای رادیویی است که نوجوانان اجرای آن را بر عهده دارند.
در برنامه این هفته نیکا نعمتی در بخش معرفی کتاب، به سراغ کتاب «من آلبرت انیشتن هستم» می‌رود. این کتاب اثری از برد ملتسر درباره فیزیکدان نابغه، آلبرت اینشتین است که از زبان خود او روایت می‌شود.
در برنامه «جوانه‌ها» بخشی به موضوع آموزش بازی‌های بومی اختصاص دارد که در این برنامه نازنین عباسی، بازی «لی لی» را برای فضای بسته و خانه آموزش می‌دهد.
کیان تقی‎پور نیز در بخش گردشگری برنامه «جوانه‌ها» از دیدنی‌ها و جاذبه‌های ارگ کریم‌خانی، که در مرکز شهر شیراز قرار دارد، می‌گوید.
در آیتم هنرهای دستی  نیز الینا کیان، هنر بامبوبافی را معرفی می‌کند، بامبوبافی یکی از صنایع دستی شرق گیلان است که قدمتی بیش از یکصد ساله دارد. اولین بار بامبو یا خیزران توسط کاشف‌السلطنه به همراه تخم چای به شهرستان لاهیجان آورده شد. همچنین در بخش موسیقی و آواز برنامه«جوانه‌ها»، دانیال دلداری، ابوعطا، یکی از آوازهای موسیقی ایرانی و از ملحقات دستگاه شور را معرفی می‌کند. یکی از بخش‌های برنامه، شکوفه باران است که زهرا سوری درباره آرامش با هنر مطالبی را بیان می‌کند.
در بخش سینمایی «برنامه جوانه‌ها»، نیز گل‌آیین علویون، فیلم «توچولی و من»را معرفی می‎کند و در ادامه ایلیا فیضی به سراغ آثار مهم هنری رفته و به معرفی «زن گریان» تابلوی رنگ روغن پبکاسو می‌پردازد.
برنامه «جوانه‌ها» به تهیه‌کنندگی مریم قاسمی ساعت 13:30 به مدت30 دقیقه از رادیو فرهنگ روی آنتن می‌رود.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما