امروز پنج شنبه  ۹ بهمن ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

معرفی رایگان کتاب؛ کمک جدید رادیو فرهنگ به ناشران

مشاهده ۱۴۶
۱۳۹۹/۰۹/۰۵- ۱۱:۵۳
در برنامه«کتابستان» ناشران علاقه‌ مند می‌توانند جدیدترین آثار خود را رایگان در برنامه معرفی کنند و علاوه بر معرفی کتاب، مسابقه کتابخوانی نیز برگزار می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رویا ولی زاده، تهیه کننده مسابقه«کتابستان» گفت: برنامه«کتابستان» به همت گروه کتاب رادیو فرهنگ، با موضوع کتاب و کتابخوانی روی آنتن می رود. وی ادامه داد: در این برنامه ناشران علاقه‌ مند می‌ توانند جدیدترین آثار خود را رایگان در برنامه معرفی کنند و علاوه بر معرفی کتاب، مسابقه کتابخوانی نیز برگزار می‌ شود.

ولی زاده درباره روند برگزاری این مسابقه بیان کرد: با مسابقه«کتابستان» همراه با شرکت کنندگان به هر شهر و استانی سفر می‌کنیم. فارس، زنجان، سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران، یزد، کرمان، اصفهان و سمنان، مقصد سفرهای ما در این برنامه است که شرکت کنندگان با نویسندگان هر استان آشنا می‌ شوند. این تهیه کننده خاطرنشان کرد: سه گروه شرکت کننده، هر کدام از یک استان به صورت تلفنی با یکدیگر رقابت دارند تا خط پایان مسابقه با امتیاز هرکدام مشخص شود.

وی افزود: مسابقه «کتابستان» با تاکید بر بخش های متنوعی از پرسش های مربوط به حوزه کتاب، در یک بعد از ظهر جمعه، سعی در سرگرم کردن مردم و دعوت از آنها برای در خانه ماندن دارد. ولی زاده به بخش «کتاب فیلم» اشاره کرد و گفت: در قسمتی از این برنامه، بخش هایی از فیلم هایی که فیلمنامه آنها از یک کتاب نوشته یا اقتباس شده و یا در فیلم درباره یک کتاب خاص صحبت می‌ شود، پخش شده و مسابقه دهندگان باید به نام اثر اشاره کنند.

تهیه کننده «کتابستان» در پایان عنوان کرد: یک سوال پیامکی هم برای شنوندگانی که امکان شرکت کردن در مسابقه تلفنی برای آنها فراهم نشده، در نظر گرفته شده تا از این طریق در برنامه مشارکت داشته باشند.

گفتنی است برنامه «کتابستان» جمعه‌ ها از ساعت ۱۴:۳۰ روی آنتن رادیو فرهنگ می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما