امروز چهارشنبه  ۸ آذر ۱۴۰۲

دیدار مدیران رادیو زیارت با امام جمعه موقت تهران

مشاهده ۸۸۹
۱۳۹۹/۱۲/۱۸- ۱۵:۰۸

مدیران رادیو سراسری زیارت در حرم مطهر امام رضا علیه السلام با آیت الله امامی‌ کاشانی، امام جمعه تهران دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در ابتدای این دیدار ک هادی افشار صفوی، مدیر شبکه رادیویی زیارت با ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد این شبکه، رشد مخاطبان را با وجود تنگناها و کاستی‌های موجود در سایه الطاف و توجهات خاصه حضرت رضا علیه السلام و زحمات شبانه روزی همکاران دانست.
 آیت الله امامی‌ کاشانی، امام جمعه موقت تهران با ابراز خرسندی از چنین شبکه رادیویی، وجود آن را بسیار ارزشمند توصیف کرده و افزود: خیلی خرسندیم از این که همچنین صدایی درباره اهل بیت برای همه مردم وجود دارد.
وی با تعریف واژه زیارت آن را حضور زائر نزد مزور عنوان کرده و عمق اثرپذیری و اهمیت برنامه‌های رادیو زیارت را ایجاد حس درونی زیارت برای زائران و مجاوران دانست.
عضو خبرگان رهبری با تحسین از برنامه‌های «نائب الزیاره» و «زیارت نیابتی» که در ایام کرونا از شبکه رادیویی زیارت پخش می‌شود، گفت: معنای حضور این نیست که مقابل قبر بایستید، این حضور جسمانی است، حضور باید باطنی و معنوی باشد. یعنی امام را بشناسد، ابعاد امام را بشناسد، معرفت را پیدا کند و در نهایت با همان معرفت خودش را به مقصد برساند.
 آیت الله امامی‌ کاشانی با بیان غزلی از حافظ با این مضمون «در نظر بازی من بیخبران حیرانند» منظور آن را کرامات و رشد معنوی عنوان کرد که درصورت عدم رشد و ارتقای معنوی، انسان از معجزات تعجب می‌کند و آن را باور نخواهد کرد.

تصاویر

امتیاز شما