امروز يك شنبه  ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

از آیین سنتی گلریزان تا بازگشایی صندوقچه آرزوهای کودکان در شبکه قزوین

مشاهده ۵۹
۱۴۰۰/۰۲/۲۰- ۱۵:۳۸
شبکه قزوین هر شب در ویژه برنامه افطار «ماه من» با همکاری ستاد دیه استان قزوین، کمیته امداد و همراهی خیران، زمینه آزادی بسیاری از زندانیان جرایم غیر عمد را فراهم می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مردم شریف استان قزوین از دیرباز بر اساس روحیه انسان‌دوستانه و تکریم و نوع دوستی خود همواره  گره‌گشایی از یکدیگر را وظیفه انسانی خود می‌دانستند و یکی از حوزه‌هایی که مردم در آن نقش بسزایی دارند، آیین سنتی گلریزان است.

بر مبنای این سنت حسنه، صداوسیمای قزوین با همکاری ستاد دیه استان، کمیته امداد و همراهی خیران عزیز، زمینه آزادی بسیاری از زندانیان جرایم غیر عمد را فراهم کرد که این مهم در ویژه برنامه افطار «ماه من» در قالب بخش های متنوع پخش می‌شود.

در بخشی از برنامه، چهره‌های سرشناس و مشهور کشور همچون: بازیگران، ورزشکاران و فوتبالیست ها حضور پیدا کرده و ضمن گفت و گو با مجری از مخاطبان برای شرکت در این گلریزان دعوت می‌کنند. همچنین در بخش دیگر برنامه با حضور یک میهمان خیر، صندوقچه آرزوهای کودکان نیازمند باز می‌شود و میهمان برنامه که یکی از خیرین استان است، آرزوی نوشته شده در کاغذ را برای آن کودک برآورده می‌کند.

عبدیان، مدیرعامل ستاد دیه استان قزوین در خصوص اهمیت این گونه برنامه‌ها گفت: با توجه به اینکه رسانه‌های جمعی به ویژه صدا و سیما نقش مهمی در شکل دهی و هدایت  پویش های خیرخواهانه و کمک های مردمی  بر عهده دارند، ویژه برنامه سال گذشته افطار صدا و سیمای مرکز قزوین که با رویکرد آزادی زندانیان جرائم غیرعمد روی آنتن رفت، توانست گام‌ مهمی در جلب مشارکت های آحاد مختلف جامعه بردارد، به طوری که در ماه رمضان سال گذشته ۲۱۳ زندانی آزاد شدند و زمینه آزادی زندانیان بدهکار تا سقف 50 میلیون تومان فراهم شد که انشاالله در برنامه امسال نیز قصد بر این است تا پایان ماه رمضان، زمینه آزدی زندانیان تا سقف 100 میلیون تومان فراهم شود.

 

 

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما