امروز يك شنبه  ۷ آذر ۱۴۰۰

«چرخ» میزبان برگزیده‌ جایزه‌ مصطفی(ص)

مشاهده ۸۷
۱۴۰۰/۰۷/۲۷- ۱۳:۵۲
برنامه «چرخ» شبکه 4 امشب ساعت 19 به گفت‌وگو با یکی از برگزیدگان جایزه‌ی مصطفی(ص) ۲۰۲۱ اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی‌ رسانه ملی، در این قسمت از «چرخ»، دکتر سیدداریوش طاهرزاده، دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران با دکتر محمداقبال چودری، برگزیده‌ی جایزه‌ی مصطفی(ص) و دبیر کل کامستک (کمیته‌ی دائمی همکاری‌های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی) گفت‌وگو می‌کند. جایزه‌ی مصطفی(ص) نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام است و هر دو سال یک‌بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود و با شناسایی، معرفی و تقدیر شایسته از برترین‌های علم و فناوری در جهان اسلام، علم‌آموزی و پژوهش را در جوامع اسلامی ترویج و تشویق می‌کند. پروفسور کامران وفا، استاد فیزیک دانشگاه‌هاروارد، نظریه‌پرداز نظریه‌ی ریسمان و صاحب کرسی هلیس و پروفسور زاهد حسن استاد فیزیک نظری دانشگاه پرینستون و کاشف نیمه‌فلزهای فرمیون ویل برگزیدگان جایزه‌ی مصطفی 2021 هستند. همچنین پروفسور محمد صائغ پزشک و استاد دانشگاه آمریکایی بیروت و پژوهشگر حوزه‌ی پیوند، پروفسور اقبال چودری، زیست‌شیمی‌دان پژوهشگاه بین‌المللی علوم شیمیایی و زیستی دانشگاه کراچی و یحیی تیعلاتی، استاد فیزیک نظری دانشگاه الخامس شهر رباط مراکش برگزیده مقیم کشورهای اسلامی جایزه مصطفی شده‌اند.

فصل هشتم مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 

برنامه «چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به‌صورت زنده و به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» محمدرضا مقدسیان است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما