امروز دوشنبه  ۷ آذر ۱۴۰۱

موفقیت مرکز ایلام در جشنواره بین المللی طبیعت و پرندگان فرانسه

مشاهده ۱۵۷
۱۴۰۱/۰۱/۳۱- ۰۹:۰۵

با همکاری امور بین الملل سازمان صدا و سیما، مستند "آواز جغد کوچک" تولید مرکز ایلام ، موفق شد در بخش مستند بلند جشنواره بین المللی طبیعت و پرندگان فرانسهAbbevilie، تندیس و جایزه ویژه ی هیئت داوران این جشنواره را دریافت کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مستند  به تهیه کنندگی مهدی نورمحمدی و صدیقه خدایی و کارگردانی مهدی نورمحمدی ساخته شده است .


"آواز جغد کوچک" یک مستند زیست محیطی از تولیدات صداو سیما مرکز ایلام است که با زبان تصویر و بدون گفتار داستان دو جغدکوچک را در میان جنگل های بلوط روایت می‌کند.


مستند بلند "آواز جغد کوچک" تاکنون موفق به دریافت ۹ تندیس و جوایز متعدد از جشنواره‌های سینما حقیقت، جشن مستقل خانه سینما، جشنواره تولیدات مراکز و جشنواره شبکه مستند شده است.

مهدی نورمحمدی خالق مستندهای " درپناه بلوط" و "آواز جغد کوچک "که تاکنون دریافت ده‌ها جایزه معتبر ملی و  بین المللی از جمله سیمرغ  بلورین فیلم فجر، تندیس های مختلف جشنواره سینما حقیقت، جشنواره‌های حیات وحش ژاپن، نامور بلژیک، مینی گوت فرانسه، شوالیه طلایی روسیه،  ماتسالو استونی،گرن پارادیزو ایتالیا و… را در کارنامه خود دارد ، این بار با مستند "آواز جغد کوچک" توانست در بخش مستند بلند جشنواره  طبیعت و پرندگان فرانسه‏ABBEVILlE) تندیس و جایزه ویژه هیئت داوران این جشنواره را دریافت کند.

در اختتامیه این جشنواره که در  16 آوریل 2022 (27 فروردین 1401) درشهر ابُویل فرانسه برگزار شد، مجید محمد  به نمایندگی از مهدی نورمحمدی جایزه و تندیس ویژه ی هیئت داوران را دریافت کرد.

جشنواره طبیعت و پرندگان فرانسهAbbevilieیکی از جشنواره‌های قدیمی و شناخته شده ی اروپا است که هر ساله با موضوع پرندگان  میزبان فیلم ها و مستندسازان  حیات وحش از سراسر جهان است.

امتیاز شما