امروز شنبه  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

«جوراب رنگی» در جمع فینالیست های جشنواره آسیا پاسیفیک

مشاهده ۱۳۱
۱۴۰۱/۰۹/۰۱- ۱۲:۴۰

فیلم کوتاه «جوراب رنگی» به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی قاسمی، در میان ۴ فینالیست نهایی جشنواره آسیا پاسیفیک ( ABU PRIZES 2022) قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این جشنواره از مهمترین و معتبرترین جشنواره‌های جهانی است که ۲۸۶ شبکه تلویزیونی عضو آن هستند و هر سال در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود.

امسال ۶ اثر تلویزیونی از سازمان صدا و سیما در این جشنواره شرکت داشتند که از این میان تنها فیلم کوتاه «جوراب رنگی» از مجموعه داستانی «رایحه» موفق به صعود به مرحله فینال جشنواره شد و باید با فیلم هایی از کشورهای ایتالیا، مجارستان و کره جنوبی برای کسب جایزه بزرگ جشنواره در بخش کودک و نوجوان به رقابت بپردازد.
فیلم های فینالیست توسط ۱۸ داور از کشورهای مختلف عضو دپارتمان رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه (آسیا پاسیفیک) ارزیابی و منتخبین در تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۲ در شهر دهلی نو کشور هندوستان معرفی و تقدیر خواهند شد.

مجتبی قاسمی دانش‌ آموخته کارشناسی ارشد سینماست که نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی ۲۰ فیلم کوتاه و نگارش ۸ فیلمنامه بلند سینمایی را در کارنامه دارد و در دهه اخیر در بسیاری از جشنواره‌های معتبر جهانی خوش درخشیده و افتخاراتی را برای سینمای ایران به ارمغان آورده است.

امتیاز شما