امروز شنبه  ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳

بازخوانی مبارزات انقلابیون و رخدادهای پیروزی انقلاب اسلامی در شبکه افق

مشاهده ۱۶۸
۱۴۰۲/۱۱/۱۴- ۱۶:۴۴

بازخوانی مبارزات انقلابیون، دستاوردها و رخدادهای ایام پیروزی انقلاب اسلامی در قالب ویژه برنامه‌های ترکیبی، مستند و گفت‌وگو محور تلویزیونی دهه فجر در شبکه افق روایت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، همزمان با فرارسیدن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، برنامه‌های مختلفی در قالب ساختارهای متنوع برنامه سازی تلویزیونی با محورهایی از جمله بازخوانی مبارزات انقلابیون، دستاوردهای انقلاب اسلامی، مرور رخدادهای ایام پیروزی انقلاب و تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود.

بر این اساس برنامه‌های ترکیبی، گفت‌وگو محور، مستند، نمایشی، مسابقه، نماهنگ، و تولیدات کوتاه در چهل و پنجمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی‌برای پخش از قاب این شبکه تدارک دیده شده است.

مسابقه سیاسی-تاریخی «رخداد» پیرامون تاریخ معاصر در دهه فجر به صورت ویژه به این مناسبت می‌پردازد. مسابقه تلویزیونی رخداد این هفته شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۸ و تکرار آن ساعت ۷ صبح و ۱۳:۳۰ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

برنامه «خونه خودتونه» در ایام دهه فجر با حضور زنان مبارز دوره انقلاب اسلامی و گفت وگو پیرامون خاطرات آن دوران شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۷ روی آنتن می‌رود.

برنامه «کافه مستند» با دعوت از کارگردان یکی از مستندهای مرتبط با موضوع دهه فجر به بررسی آن خواهد پرداخت. علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را جمعه‌ها ساعت ۲۱ از قاب افق سیما تماشا کنند.

ویژه برنامه «نشان امید» با روایتی از دستاوردهای هلال احمر پس از انقلاب شکوهمند اسلامی‌شنبه تا جمعه ساعت ۲۳ به روی آنتن افق سیما می‌رود.

بازخوانی مبارزات انقلابیون و رخدادهای پیروزی انقلاب اسلامی در تلویزیون

«راز ساواکی پیر» مستندی از فعالیت‌های ساواک به خصوص پرویز ثابتی در مقابله با انقلاب اسلامی‌شنبه تا پنجشنبه ساعت ۲۱ و تکرار آن ۴:۳۰ صبح و ۱۲:۳۰ ظهر به روی آنتن می‌رود.

همچنین مستند «رزم آهنگ» با هدف بازنمایی سرودهای انقلاب و نشان دادن چگونگی تولید آنها برای نسل جوان ساخته شده است. مستند «رزم آهنگ» پنجشنبه ساعت از شبکه افق سیما روی آنتن خواهد رفت.

«بی واسطه» عنوان مستند دیگری است که سری دوم آن جمعه ساعت ۱۶ از شبکه افق پخش می‌شود. این مجموعه با اجرای محمد دلاوری و تهیه‌کنندگی سیدعلی صدری‌‍نیا در هر قسمت سراغ یک موضوع چالشی و دغدغه‌مند می‌رود. دلاوری در این برنامه ماجراجویی‌های جدیدی را در بازگشت به آنتن تلویزیون تجربه کرده است.

علاقه‌مندان می‌توانند تکرار این مجموعه مستند را روز بعد ساعت ۲:۳۰ بامداد از قاب افق سیما تماشا کنند.

مستند «به وقت مادری» با موضوع فرزنددار شدن و چهار مقطع خانواده‌های ایرانی یعنی پیش از تصمیم به بارداری، مشکلات زمان بارداری، پس از تولد فرزند اول و تصمیم به داشتن بیش از یک فرزند، بررسی می‌شود. این مستند از جمله آثار با موضوع «جمعیت» است که این هفته جمعه ساعت ۱۷ به روی آنتن افق می‌رود.

پخش مستندهای مرتبط با دهه فجر و نقد رژیم پهلوی و کارهای کوتاه متناسب با این ایام نیز در جدول پخش این شبکه قرار دارد.

امتیاز شما