امروز پنج شنبه  ۱ آبان ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

هدیه‌های متنوع صداوسیمای خراسان رضوی در دهه امامت و ولایت

مشاهده ۱۳۶
۱۳۹۹/۰۵/۱۱- ۱۴:۲۲
محسن نصرپورمدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی ازتلاش این مرکز در تولید وپخش 29عنوان ویژه برنامه‌ در دهه ولایت وامامت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ محسن نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی از تلاش همکاران این مرکز در تهیه و تولید 29 عنوان برنامه در 200 قسمت خبر داد. وی در مصاحبه ای به تشریح این برنامه‌ها پرداخت و گفت : این مرکزبا توجه به اهمیت دهه امامت و ولایت برنامه‌های متنوع، شاد و جذابی با هدف تبیین اهمیت جایگاه امامت و ولایت در آموزه‌های شیعی و ایجاد بستری شاد و بانشاط و امیدبخش در شرایط سخت جامعه امروز بویژه برای نسل جوان تدارک دیده است. وی در ابتدا با تشریح برنامه‌های سیمای مرکز خراسان رضوی گفت : ویژه برنامه جذاب و شاد «عیدانه» در2 قسمت 90 دقیقه ای با بخش های متنوعی همچون موسیقی، مسابقه، خاطرات زائران با حضور مهمانان ویژه در ایام دهه امامت و ولایت و عید غدیر به تهیه کنندگی عباس غلام پورو کارگردانی رضا سالار تولید و پخش می‌شود. محسن نصرپور افزود: با هدف تکریم شعائر دینی و تبیین جایگاه ائمه معصومین ویژه برنامه «عید ولایت» در 10برنامه 60 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی محمد رضا خیابانی تنها تولیدوپخش می‌شود.

مدیرکل مرکز خراسان رضوی در ادامه گفت: برنامه «شکوه ولایت» در10قسمت 60دقیقه‌ای به منظورپوشش ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی به صورت زنده به تهیه کنندگی عبدالرزاق رمضان‌نژاد مهمان مخاطبان سیمای استانی خواهدبود. علاوه بر این در برنامه‌های روتین مرکز ویژه برنامه‌های با موضوع امامت و ولایت نظیر « صبح خراسانی » به تهیه کنندگی محسن وکیلی اسفندیاری ،«شب شرقی» به تهیه‌کنندگی سیدحسین خدادادیان حسینی وموضوع «باز خوانی تاریخ اسلام» دربرنامه «تا آسمان» به تهیه‌کنندگی محمدعلی صادقی در10قسمت و همچنین «گزارش5» به تهیه کنندگی آرش رهبر با رویکرد مباحث بهداشتی در ایام دهه ولایت تولید وپخش خواهدشد.

محسن نصرپور در ادامه به برنامه‌های صدای خراسان رضوی نیز اشاره کرد و گفت: ویژه برنامه «جشن بندگی» با هدف ترویج فرهنگ بندگی و ولایی در فضایی شاد باساختاری ترکیبی ومتنوع همچون گزارش از سطح شهر، کارشناسی، روایت و حکایت و موسیقی‌های شاد در ایام دهه ولایت هر روز از ساعت18 پخش خواهد شد.

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی با اشاره به برنامه‌های «صدای زائر» و «دهکده» گفت: این دوبرنامه برای ارتباط زنده با حرم مطهر و اطلاع‌رسانی از عملکرد نهادهای مرتبط تدارک دیده شده‌اند. وی همچنین افزود: در روز عید سعید غدیر ویژه برنامه«عید ولایت» به مدت 120 دقیقه در ساختار کلامی و با رویکرد القای شادی و نشاط به تبیین فلسفه این روزمی‌پردازد. گزارش‌های مردمی ازسطح شهروحرم مطهرزینت بخش این برنامه خواهدبود.

برنامه«شباهنگام» نیز به مدت 50 دقیقه به بررسی واقعه غدیر خم و بیان فلسفه سیاسی آن می‌پردازد. برنامه «بالا خیابون پایین خیابون» دردهه ولایت هر روز به مدت 45 دقیقه با بخش‌های متنوع در قالب طنز و نمایش های کوتاه و ارائه گزارش های مردمی اوقاتی شاد و مفرح رابرای مخاطبانش فراهم می آورد.

محسن نصرپور همچنین با اشاره به ویژه برنامه‌های رادیوسراسری زیارت گفت: این این رادیو بمنظور انعکاس جشن‌ها و کمک های مومنانه دهه ولایت، ترویج فرهنگ رضوی، فرهنگ سازی اطعام روز عید غدیر و سایر فعالیتهای عام المنفعه برای مشتاقان زیارت 5000دقیقه برنامه تولیدی وتامینی تدارک دیده است. وی گفت «عید ولایت» عنوان ویژه برنامه زنده ایست از گروه زیارت و فرهنگ رضوی که تلاش می‌کند تا با بیان واقعة غدیر و فلسفة این روز، غدیر از نگاه ائمه معصومین بویژه امام علی(ع) و امام رضا(ع) را تشریح کند. این برنامه می‌کوشد با پخش اعمال روز عید غدیر به دهة ولایت پرداخته و جایگاه غدیر را در آیات و احادیث تبیین کند.برنامه «عید ولایت» بمدت 180 دقیقه در روز عید غدیر خم از ساعت ١٠ تا ١٣ به تهیه کنندگی امیررضا رئوف پخش می‌شود.

به گفته نصرپور سایربرنامه‌های رادیوسراسری زیارت رویکردی متناسب با دهه ولایت گرفته که مهمترین آن عبارتند از: پیشوای هدایت ، سقاخانه ، صبح زیارت ، صحن زندگی ، پرسش. این روزها، خورشید هدایت ، دریا در غدیر ، جام ولا ، نغمه عشق ، آینه حقیقت ، منشور امیر ، راه نام ، عقیق ، راه رستگاران ، طریقت ، غدیریه و عیدانه.

مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی با ذکر اهمیت ایام دهه ولایت برای مخاطبان برونمرزی گفت: رادیو دری صداوسیمای خراسان رضوی برنامه «کافه صبح» را با رویکرد محوریت غدیر و جامعه پویا به تهیه کنندگی محمد عارف حسینی در 7 قسمت به مدت 315 دقیقه تدارک دیده است و همچنین برنامه «زنده باد زندگی»را با رویکرد دهه ولایت و امامت و عید غدیر در دست تولید دارد. این برنامه به تهیه کنندگی علی عطایی و وحیده حسینیان در 7 قسمت به مدت 315 دقیقه پخش می‌شود. در ضمن برنامه «روی موج جوانی» به تهیه کنندگی قاسم موحد در7قسمت به مدت 315دقیقه به صورت زنده و برنامه‌های انیس تنهایی، ترنم باران، نمایش هفته، داستان تمثیلی با رویکرد ولایت به تهیه کنندگی مریم شاهین راد، هانیه بذرافشان و طیبه صفری روی آنتن می‌رود.

 رادیو تاجیکی نیزبا تولید وپخش ویژه برنامه «وصی رسول الله (ص)» ویژه عید غدیر به مدت 15 دقیقه دهه امامت و ولایت را گرامی خواهد داشت.

محسن نصرپوربا بیان اهمیت فضای مجازی و ضریب نفوذ آن گفت: معاونت فضای مجازی صدا و سیمای خراسان رضوی دردهه ولایت و امامت اقدام به تولید و انتشار بیش از 300متن، خبر و گزارش و تولید 20 عکس نوشت و پوستر، 8 اینفوگرافی 6 گیف، 6 استیکر 2 مستند مصاحبه محور، 5 پادکست، 1 نماهنگ و بازتولید 20 ویدیوی کوتاه خواهدکرد. وی افزود: واحد شعر وموسیقی مرکز نیز به مناسبت عید غدیرقطعه‌ای پاپ با نام «علی ای نور پیامبر» به خوانندگی علیرضا خوش روی و آهنگسازی و تنظیم کنندگی مجید صانعی با شعری از حمید بیات تدارک دیده است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما