امروز سه شنبه  ۲۸ شهريور ۱۴۰۲

رادیو زیارت دل های عاشق را روانه حرم های مطهر می کند

مشاهده ۱۲۷۵
۱۳۹۹/۰۷/۱۶- ۱۴:۱۹

رادیو زیارت تلاش دارد در دهه آخر صفر با برنامه های متنوع، دل ها را از راه دور با حرم های پیغمبر اکرم (ص)، امام حسن، امام حسین و امام رضا علیهم السلام گره بزند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رادیو زیارت ویژه برنامه‌های متنوعی را در دهه آخر صفر تدارک دیده است.

«باب‌ الرضا» عنوان ویژه برنامه  ای ترکیبی است که در دهه آخر صفر، هر روز ساعت 19 با کارشناسی حجت الاسلام و المسلمین اسلامی فر از رادیو زیارت پخش می‌شود. آشنایی بیشتر با سیره پیامبر اکرم (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، بیان درس ها و عبرت های امروزی از روزگار پیامبر و اهل بیت ایشان، اشاره به فلسفه و پیام اربعین در گذشته و حال، تأکید بر جنبه‌ های اخلاقی زندگی پیامبر اکرم(ص)، اشاره به مسائل سیاسی و اجتماعی روزگار امام حسن مجتبی(ع)، نگاهی به مناظرات امام رضا (ع) و ... از اهداف این برنامه است. برنامه «باب‌ الرضا»به همت امیررضا رئوف در گروه زیارت و فرهنگ رضوی تولید شده است.

ویژه برنامه «حسینیه ایران» کاری از گروه زیارت و فرهنگ رضوی، با شعار «من رسانه رضایم» در این دهه از ساعت 22 تا 23 از استودیو امام رضای رادیو زیارت واقع در حرم مطهر رضوی روی آنتن می رود. اربعین حسینی و فلسفه زیارت اربعین، آزادی و آزادگی، مکارم اخلاق، تواضع و فروتنی، کرم و سخاوت، کمک مومنانه و مواسات در فرهنگ ائمه طاهرین، حق الناس، مهربانی، سبک زندگی اسلامی و... از مباحث این برنامه به شمار می آیند. برنامه «حسینیه ایران» با حضور کارشناس معارفی، حجت الاسلام و المسلمین شریعتی تبار و با تلاش مصطفی اعلمی تهیه می‌شود. قرار است این برنامه از اپلیکیشن ایرانصدا، پایگاه اطلاع رسانی رادیو زیارت به نشانی : ziarat.seda.ir و همچنین از صفحه اینستاگرام شبکه به صورت زنده و تصویری پخش شود.

با هماهنگی آستان قدس رضوی و به منظور انعکاس برنامه‌ های ویژه صحن مطهر حضرت رضا (ع)، پخش زنده تصویری مراسم خطبه خوانی در شب شهادت حضرت رضا (ع)، جمعه 25 مهر و شام غریبان حضرت در شنبه 26 مهر، از ساعت 18 آغاز خواهد شد.

ویژه‌ برنامه تولیدی «رواق اندیشه» با کارشناسی دکتر محمدی، باغگلی، معماریانی، انفرادی، جان فزا و حجج الاسلام شریعتی تبار، فیضی، مرویان حسینی، جلائیان و به تهیه کنندگی مهدیه دولت نیا در گروه زیارت و فرهنگ رضوی تدارک دیده شده است. این برنامه با همکاری مشارکت بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی، به بررسی مسائل و موضوعات چالش‌ برانگیز و مبنایی در حوزه اندیشه و معارف اسلامی اختصاص دارد. برنامه «رواق اندیشه» در  10 قسمت هر روز ساعت  17:10به مدت 40 دقیقه پخش می‌شود.

برنامه «بین الحرمین» کاری از  گروه فرهنگ و سیره رضوی رادیو زیارت، در دهه آخر صفر است که از ساعت 9 صبح به مدت 55 دقیقه روی آنتن می رود و به درخواست آستان قدس رضوی از بلندگوها و صحن‌ های حرم مطهر نیز پخش می‌ شود. ایجاد حس زیارت راه دور برای مخاطبان در شرایط ویژه کرونایی کشور، انتقال مفاهیم دینی مرتبط با ایام دهه پایانی ماه صفر، جلوگیری از سفر زوار به کربلا برای شرکت در پیاده روی اربعین و ترغیب زوار به زیارت از راه دور، از اهداف این برنامه است. تاریخچه آداب و مناسک زیارت و ایام اربعین حسینی، زیارت راه دور، سیره پیامبر اکرم(ص)، امام رضا و امام حسن مجتبی علیهم السلام از مواردی است که در برنامه به آن‌ها پرداخته می‌شود. ویژه برنامه «بین الحرمین» روز اربعین از ساعت 8:30 تا 12 پخش می‌ شود. این ویژه برنامه شامل بخش های متنوعی همچون گزارش، مباحث کارشناسی، قرآن و اذان و تعقیبات، مداحی و تواشیح، کلام بزرگان، سیره علما در اربعین، گفتار و بخش هایی از زیارت اربعین و پخش زنده مراسم عزاداری حرم است.

«بی کران کرامت» عنوان ویژه برنامه شهادت امام حسن (ع) است که با ساختار ترکیبی نمایشی از ساعت 10 از گروه زیارت و فرهنگ رضوی به سمع سوگواران می رسد. شرح زندگی و سیره امام حسن مجتبی (ع) به عنوان دومین پیشوای شیعیان جهان، بیان درس ها و عبرت ها از روزگار ایشان، پرداختن به عصر امامت و خلافت حضرت، نگاهی به توطئه‌ های پنهانی علیه امام حسن مجتبی (ع) و ... از اهداف برنامه است. این برنامه به تهیه کنندگی امیررضا رئوف، با موضوعاتی از جمله تولد و شهادت مظلومانه امام حسن (ع)، امامت ده ساله ایشان، مسئله پذیرش صلح تحمیلی با معاویه، حرکت ایشان از کوفه به مدینه، کمالات و فضایل انسانی و معنوی و اخلاقی امام و ... با شنوندگان همراه می‌شود.

ویژه برنامه «در آستان رضا علیه السلام» به تهیه کنندگی سیدمهران کاظمی و به منظور تشویق مخاطبان به زیارت از راه دور و همراهی با ویژه برنامه‌های مناسبتی این ایام، هر شب از ساعت 23 روی آنتن می رود.

همچنین برنامه‌های «عطر گل سرخ »، «این روزها»، «اسوه حسنه»، «صدای سخن عشق»، «هفت حدیث»، «دُرِّ عاشقان»، «اشک‌باران»، «در مقام آفتاب»، «در ماتم خورشید» و ... از دیگر تمهیدات رایو زیارت برای دهه آخر ماه صفر به شمار می آیند.

تصاویر

امتیاز شما