امروز شنبه  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

پانزدهمین همایش علمی«حکمت مطهر» برگزار می‌شود

مشاهده ۱۲۴
۱۳۹۹/۱۲/۰۶- ۱۲:۰۰
پانزدهمین همایش علمی«حکمت مطهر» با موضوع «اسلام و ایران در قرن جدید» در27و28 اردیبهشت ماه 1400 به میزبانی دانشگاه صداوسیما برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر احمد زرنگار مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه صدا و سیما و دبیر اجرایی این همایش با اعلام این خبر اظهار داشت: طی چند ماه گذشته جلساتی با صاحب نظران و متخصصان علوم انسانی و اسلامی‌برگزار گردید و محور های همایش مشخص شد. بنا به اعلام دبیرخانه همایش تعدادی از شخصیت‌های برجسته علمی‌ کشور در عرصه رسانه، و علوم انسانی و اسلامی در این همایش حضور خواهند داشت.

ارائه مقالات برگزیده در قالب سخنرانی، برگزاری پنل‌های تخصصی در خصوص محورهای موضوعی همایش و رونمایی از کتاب چکیده مقالات از دیگر برنامه‌‌های جانبی این همایش است. برنامه تفصیلی همایش و شیوه‌های ثبت نام برای شرکت به صورت حضوری-مجازی در نشست‌های این همایش متعاقبا اعلام خواهد شد.

اعضای دو کمیته اجرایی و علمی عبارتند از: 1-کمیته اجرایی: آقایان دکتر احمد زرنگار، حسین قرائی، سید عارف علوی، حجه الاسلام دکتر معتمدی، دکتر علی طهماسبی، مهندس علی ستاری، مهندس محمد شاهبازی، حسن قاسمی و محمد حسام پور. 2-کمیته علمی:آقایان دکتر سید حسن شهرستانی(دبیر کمیته)، دکتر سید محمد حسینی، دکتر علیرضا پویا، دکتر محمد مهدی موسوی مهر، دکتر علی اصغرخندان، دکتر عزیزا...سالاری و دکتر احمد زرنگار

دکتر زرنگار اضافه کرد: مراحل دریافت مجوز درجه isc این همایش نیز در حال انجام است و به زودی این مجوز دریافت خواهد شد. همچنین جوایز ویژه ای برای مقالات دانشجویی در نظر گرفته شده است که متعاقبا اعلام می‌شود و دانشجویان برای نگارش مقاله و دریافت راهنمایی بیشتر می توانند به سامانه همایش مراجعه کنند و از کتاب شناسی توصیفی استاد مطهری و سایر منابعی که در این سامانه بارگزاری شده است بهره مند شوند. وی افزود: محور اصلی این همایش«اسلام و ایران در قرن جدید» است و محورهای فرعی شامل موضوعات زیر است:

1- چشم انداز آینده اسلام و ایران در اصل تکاملی انقلاب اسلامی

2- تأثیر علم، فرهنگ و ادب ایرانی در ایجاد تمدن نوین اسلامی

3-هنر و رسانه به مثابه ارکان تمدن نوین اسلامی

4- تحولات اجتماعی اسلام و ایران در قرن جدید

5- علوم انسانی در قرن پانزدهم و ضرورت تحول

6- بازخوانی و آسیب شناسی تجربه تاریخی و فرهنگی ایران اسلامی در قرن گذشته

7-هویت دینی و هویت ملی در بستر ارتباطات جهانی قرن جدید

8- چشم انداز سبک زندگی، معنویت و اخلاق در قرن پانزدهم

مهلت ارسال چکیده مقالات: پایان اسفند 1399 مهلت ارسال مقالات: پایان فروردین ماه 1400 زمان برگزاری همایش 27 و 28 اردیبهشت ماه 1400 دانشگاه صدا و سیما ایمیل ارسال مقالات: info@iribu.ac.ir وب سایت همایش: hekmatmotahar.iribu.ac.ir

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما