امروز پنج شنبه  ۳۰ فروردين ۱۴۰۳

«نونوا» به عشق امام حسین (ع) شنیدنی می‌شود

مشاهده ۴۲۵
۱۴۰۲/۰۴/۲۸- ۱۴:۳۳

مسابقه مداحی «نونوا» ویژه نوجوانان به مناسبت فرارسیدن ماه محرم راهی آنتن صبا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «نونوا» عنوان یکی از ویژه برنامه‌های این شبکه رادیویی است که به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت امام حسین علیه السلام راهی آنتن می‌شود.
این برنامه در قالب یک مسابقه مداحی ویژه نوجوانان در ایام محرم تقدیم شنوندگان می‌شود.
مداحان نوجوان در استودیو شماره ۱ ساختمان شهدای صداوسیما گرد هم آمدند و در محضر اساتید مداحی عشق و ارادت خود نسبت به امام حسین علیه السلام و خاندانش را به نمایش گذاشتند.
نوجوانانی که با همراهی خانواده‌هایشان به استودیو آمده بودند در محضر اساتید پشت میکروفون قرار می‌گرفتند و خودشان را معرفی می‌کردند و از صمیم قلب برای امام حسین علیه السلام مداحی می‌کردند و این محفل با سینه زنی و همراهی سایر شرکت کنندگان حال و هوای محرمی‌به استودیو می‌بخشید.
در استودیو شاهد دعای خیر مادرانی بودیم که از برکت حضور فرزندشان در مسیر اهل بیت سلام الله علیها گفتند.
مادر یکی از شرکت کنندگان در این باره گفت: من خودم به چشم دیدم که زمانی که برای اهل بیت(ع)یک قدم برمی‌داریم چندین قدم ایشان به سوی ما می آیند و من بسیار خوشحالم از اینکه همراه فرزندم اینجا هستم و امیدوارم این عشق و ارادت همیشه پشت و پناه او در زندگی باشد.

رقابتی در کار نیست همه عشق حسین (ع) است
محمد کیانی تهیه کننده این برنامه گفت : «نونوا» با اعلام فراخوانی ویژه مداحی نوجوانان و دریافت فایل‌های صوتی از علاقمندان آغاز شد از آثار ارسالی حدود ۵۰ اثر انتخاب شد و نوجوانان برای مداحی در حضور اساتید به استودیو فراخوانده شدند.
وی در ادامه گفت: در این برنامه صحبتی از مسابقه و رقابت نیست همه چیز به صورت دلی است و این عشق به امام حسین(ع) است که برنده است.
کیانی بیان کرد، در این محفل حضور اساتید و کارشناسان تنها برای تشویق و بیان نکاتی برای موفقیت در این مسیر است ، رقابتی در کار نیست ونگاه این برنامه به مداحی نگاهی دلی است و برای عشق و ارادت نیز نمی‌توان هیچ سنگ محکی را در نظر گرفت به ویژه برای این گروه سنی.
داوری و کارشناسی این برنامه بر عهده محمد جواهری فکور پژوهشگر و مدرس فن بیان، مجید طاهری شاعر و مداح اهل و محمود تاری شاعر و کارشناس اشعار آیینی بود، که مداحی هر یک از نوجوانان را از ابعاد مختلف متن و شعر نوحه، صدا و لحن مداحی کارشناسی می‌کردند و نکاتی را به شرکت کنندگان و مخاطبان یادآوری می‌کردند.
جواهری فکور نویسنده، پژوهشگر و مدرس فن بین درباره این برنامه گفت: برنامه‌هایی مانند «نونوا» که در ایام مذهبی و شهادت مورد توجه بیشتر رسانه قرار می‌گیرند، کاری ارزشمند در جهت شناسایی استعدادهایی جوانان و نوجوانان در این عرصه است و می تواند مشوق خوبی برای آنها باشد.
وی بیان کرد: نوجوانان متناسب با سن و سالی که در آن قرار دارد نیاز به دیده شدن دارند و چه بهتر که برای آنها فضایی را فراهم کنیم که بتوانند در این محفل های دیده شوند و هنرنمایی کنند.

استاد محمد تاری شاعر و نویسنده از کارشناسان و داوران دیگر این برنامه بود که نکات بسیاری را درباره متن و شعری را که مداحان نوجوان می خوانند به آنها یادآوری می‌کرد، گفت: امروزه نیاز جامعه سوق دادن جوانان و نوجوانان به سمت فرهنگ عاشورایی است و برگزاری این محافل می تواند انگیزه بخش برای نوجوانان باشد به شرطی این که در این مسیر به خوبی مورد تشویق قرار گیرند و با آموزش بتوانند برای درخشش آماده شوند.
وی در ادامه گفت: یکی از حسن‌های این برنامه رقابتی نبودن آن است، که نوجوانان بدون هیچ نگرانی پشت میکروفون قرار می‌گرفتند و از صمیم قلب به عشق سالار امام حسین علیه السلام عرض ارادت می‌کنند.

برنامه «نونوا» از چهارشنبه اول محرم هر شب ساعت ۲۰ به تهیه کنندگی محمد کیانی و با اجرای‌هادی خادم حسینی و با هماهنگی ماهان دهقان نیری، احسان احمدی راهی آنتن می‌شود.

امتیاز شما