امروز پنج شنبه  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
دیدار با خانواده شهید مسعود علی‌محمدی
دیدار با خانواده شهید مسعود علی‌محمدی

همسر شهید: همسرم خود را متمایز از دیگران نمی‌دید

مشاهده ۳۸۲
۱۴۰۰/۱۰/۲۲- ۲۰:۴۴
تعداد بازدید:382

همزمان با سالروز شهادت دکتر مسعود علی‌محمدی، اولین شهید هسته‌ای کشور ، حسین قرایی مدیرکل روابط عمومی سازمان با حضور در منزل شهید علی‌محمدی با خانواده این شهید دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این دیدار منصوره کرمی همسر شهید علی محمدی با اشاره به این نکته که دکتر علی‌محمدی فردی دست یافتنی و مانند سایر استادان دانشگاه اهل پژوهش بود گفت: هیچوقت دوست نداشت خودش را متمایز از دیگران بداند و به نظرم این شخصیت‌ها که بسیار هدفمند زندگی می‌کنند می‌توانند افرادی دست‌یافتنی برای جوانان باشند.
وی با یادآوری روزهای تلخ شهادت همسرش در سال 88  گفت: مسعود را جلوی در خانه ترور کردند و اولین کسی که صحنه ترور را دید من بودم و این آثار روحی بدی برای همه ما داشت. دکتر کرمی ادامه داد: من به واسطه اقدامات محرمانه همسرم متوجه شده بودم که این ترور بدست سرویس های امنیتی اسراییل است.
همسر شهید علی محمدی افزود: او عاشق خانواده اش بود و یکی از بهترین تفریحاتش پیاده روی از خانه (خیابان قیطریه)  تا امامزاده صالح بود و بسیار مقید بود که به نماز جماعت مغرب برسد.  او مانند هر پدری دوست داشت داماد شدن پسرش و عروس شدن دخترش را ببیند اما قسمتش شهادت شد.
حسین قرایی نیز ضمن گرامیداشت نام این دانشمند هسته‌ای گفت: یاد و نام شهدا همیشه در دل‌ها زنده است و شهید علی‌محمدی مظلومیتی مضاعف داشته‌است.
وی افزود: در شناخت او همین بس که خود را بالاتر از دیگران نمی‌دید و باوجود جایگاه علمی‌اش که او را از دیگران متمایز می‌کرد انسانی دست‌یافتنی و مردمی‌بود.
مدیرکل روابط عمومی تأکید کرد:  تقید شهید علی‌محمدی به حقوق مردم و بیت‌المال او را از هر جهت متفاوت کرد و همین کسوت می‌تواند الگوی شایسته‌ای برای هم‌سلکانش باشد.
قرایی با اظهار تأسف از نبود آثار مکتوب و تصویری مناسب درباره این شهید بزرگوار بیان کرد: وظیفه خود می‌دانیم که برای تولید این آثار اقدام کنیم تا ادای دینی به این شخصیت ملی و میهنی شده ‌باشد.  
در پایان این دیدار مصطفی جمشیدی داستان‌نویس تازه‌ترین اثرش «طف‌نامه» را به این خانواده اهدا کرد و با اهدای «پرتره شهید علی محمدی» اثر مرتضی شهریاری  یاد و نام این شهید بزرگوار گرامی داشته شد.

امتیاز شما