امروز سه شنبه  ۴ آبان ۱۴۰۰

استقبال شبکه رادیویی زیارت از دهه کرامت

مشاهده ۷۱۵
۱۳۹۹/۰۴/۰۱- ۱۹:۴۸
ویژه برنامه‌های«رادیو حرم»، «جلوه خورشید»، «پرسش»، «صدای سخن عشق»، «تفسیر» و ... در دهه کرامت از رادیو زیارت تقدیم شنوندگان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دهه کرامت نقطه عطفی برای ارتباط بین رسانه و دوستداران حضرت علی ابن موسی‌الرضا(ع) با محور مضجع شریف آن حضرت است. رادیو زیارت با مشارکت آستان قدس رضوی ویژه برنامه «سلام آقا» را به منظور انتقال فضای شاد و روحانی حرم مطهر امام رضا(ع) به مشتاقان رادیو تولید کرده است. برنامه«سلام آقا» در دهه کرامت هر روز در بخش صبحگاهی از ساعت 10:15 دقیقه و بخش عصرگاهی از ساعت 18:15 دقیقه از حرم مطهر پخش می‌شود.

همچنین برنامه«گفت‌وگوی ویژه خبری» در دهه کرامت هر روز روی آنتن رادیو زیارت می‌رود. مباحث مرتبط با زیارت، زائر و معارف و مقتضیات جامعه اسلامی در ارتباط با اهل بیت(ع) همچون تبلیغات اسلامی، حضرت معصومه(س)، در شادی اهل بیت شاد باشیم، مدافعان سلامت؛ رهروان ایثار و شهادت، خانواده مهدوی؛ محور جامعه مهدوی، امامزادگان؛ الگوی تمدن دینی و ولایت‌پذیری، شاهچراغ؛ اسوه عدالت و امین ولایت، تشکل‌های مردمی؛ جهادگران خدمت و سلامت، رفاه و امید در سایه جهش تولید، شهداء و علماء؛ الگوی تحقق گام دوم انقلاب، خادم‌الرضا شهید سلیمانی؛ الگوی خادمان اهل بیت، امام رضا؛ امام رافت و مهربانی از جمله موضوعاتی است که در 8 قسمت از ساعت 13:15 بعد از خبر زیارت به‌صورت زنده پخش می‌شود.

برنامه«پرسش» کاری از گروه زیارت و فرهنگ رضوی رادیو زیارت است که هر روز ساعت 11، سوالات، شبهات و ابهامات مخاطبان به‌ویژه جوانان درباره معارف اسلامی، سیره و روش ائمه معصومین به‌ویژه امام رضا(ع) را پاسخ می‌دهد. این سوالات از طریق تلفن گویای شبکه به شماره 32283696 و پیامک  300008888 وسامانه پاسخگویی حرم مطهر به شماره 32020 استخراج می‌شود. در این برنامه از کارشناسان و اساتید به‌نام حوزه و دانشگاه همچون حجج اسلام سیدمحمود مرویان‌حسینی، رضا وطن‌دوست، مهدی شریعتی‌تبار، علی جلائیان اکبرنیا، مجتبی الهی‌خراسانی و ... استفاده می‌شود.

همچنین برنامه‌های«جلوه خورشید»در 12 قسمت 15 دقیقه‌ای، «صدای سخن عشق» در 12 قسمت 5 دقیقه‌ای، «شمس تفسیر» در 10 قسمت 20 دقیقه‌ای، «رواق اندیشه» در 10 قسمت 35 دقیقه‌ای، «حدیث مهر» در 12 قسمت 15 دقیقه‌ای، «تسبیح باران» در 10 قسمت 25 دقیقه‌ای، 10 عنوان سخنرانی با موضوع حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) و همچنین 10 نمایش با موضوع دهه کرامت و با مدت 30 دقیقه در جدول پخش قرار داده شده‌است. همچنین در شب و روز میلاد باسعادت حضرت رضا(ع)، رادیو زیارت ویژه برنامه زنده‌ای از حرم آن حضرت پخش می‌کند. علاوه بر برنامه‌های متنوع شبکه به‌مناسبت میلاد حضرت، دعای کمیل نیز به‌طور مستقیم از حرم مطهر مخاطبان را همراهی می‌کند.

در بامداد جمعه 13 تیر، مصادف با روز میلاد حضرت امام رضا(ع)در ویژه برنامه‌ای از ساعت 5 تا 8 صبح، علاوه بر پوشش کامل دعای ندبه، برنامه‌های جذابی با محور دهه کرامت و میلاد حضرت از استودیوی امام رضا(ع) روی آنتن می‌رود. ارتباط با حرم‌های حضرت معصومه(س)، احمد ابن موسی و عبد العظیم حسنی علیهم‌السلام، از جذابیت‌های ویژه برنامه‌های دهه کرامت رادیو زیارت است.

گفتنی است رادیو زیارت گزارش‌های مختلفی را نیز به سفارش شبکه‌ها از استودیوی اختصاصی این شبکه از حرم حضرت امام رضا(ع)تهیه و مخاطبان شبکه‌های مختلف را از حال و هوای حرم آن حضرت باخبر می‌کند.

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما